Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Vienos ląstelės lusto platforma metabolitų jutimui ir integruotai analizei

Mokslinių tyrimų sritis: gamtos mokslai
Projektui įgyvendinti skirta: iki 2 470 730,00 Lt, iš kurių 2 100 120,00 Lt - Šveicarijos paramos lėšos, ir 370 610,00 Lt - Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto bendrojo finansavimo lėšos.
Projekto įgyvendinimo pradžia: 2012 m. lapkričio 1 d.
Projekto įgyvendinimo pabaiga: 2016 m. balandžio 30 d.
Projekto vykdytojas: Valstybinis mokslinių tyrimų institutas Fizinių ir technologijos mokslų centras
Projekto Šveicarijos partneris: Ecole polytechnique federale de Lausanne, Chemijos mokslų ir inžinerijos institutas

Projekto aprašymas

Projekto tikslas yra sukurti naują vienos ląstelės lygio tyrimų platformą erdviškai lokalizuotai metabolitų, kurie yra svarbūs įvairiose signalo perdavimo vyksmuose, detekcijai. Šios platformos principas yra ant kieto substrato sukonstruota molekulinė architektūra imituojanti pavienių ląstelių natūralią aplinką. Ji apims integruotus jutimo elementus, kurie metabolitus registruos ląstelės išorėje ir viduje. Pagrindinės platformos sudedamosios dalys yra mikrometrų matmenų vienos ląstelės prisijungimo zona ir submikrometrinių matmenų jutiklių, galinčių jausti metabolito gamybą ir išskyrimą, rinkinys. Tokio tipo lustas leis naudoti pažangius analitinius metodus, būtent didelės skyros mikroskopiją, vazdininatį paviršių plazmonų rezonansą, skenuojančio zondo mikroskopiją ir elektrochemiją. Lustų technologija bus naudojama nustatant ekstra- ir intraląstelių metabolitų sąveikas žinduolių ląstelėse.

Šio projekto paskirtis yra sukurti naują platformą erdviškai išskiriamai metabolitų detekcijai pavienių ląstelių lygmenyje.

Paskutinė atnaujinimo data: 2015-08-07