Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Finansų ministrės R. Budbergytės vizitas Ukmergėje

Nors Europos Sąjungos (ES) fondų lėšos Lietuvoje sudaro apie 70 proc. visų viešųjų investicijų, dauguma jų vis dar skiriama tik kelių ir tiltų remontui, socialinei infrastruktūrai gerinti, tačiau ne darbo vietų kūrimui. Apie tai, kaip reikėtų keisti požiūrį į ES investicijas, kokią konkrečią paramą verslui ir savivaldybėms, planuojant ES struktūrinę paramą, galėtų suteikti Finansų ministerija ir Vyriausybė, kad ES pinigai būtų panaudojami efektyviau, šiandien Ukmergėje su vietos verslininkais bei savivaldybės atstovais aiškinosi finansų ministrė Rasa Budbergytė.

R. Budbergytės teigimu, tiek Ukmergėje, tiek kituose mažesniuose šalies miestuose projektai iš ES investicijų planuoti ir vykdyti vadovaujantis trumparegišku požiūriu, deramai neįvertinant, ar naudojamos investicijos gali atnešti realią naudą žmonėms.

„Graži aplinka, gatvės ir parkai puošia miestelius, tačiau to neužtenka, kad žmogus norėtų gyventi juose. Darbingo amžiaus ir net vyresni žmonės priversti išvažiuoti, nes čia nėra kur dirbti. Turime žinoti, kad po 2020 m. Lietuva  sulauks ženkliai mažesnės ES paramos, todėl būtina jau dabar planuoti, kaip ekonomikos augimą užtikrinti nuosavais finansiniais ištekliais. Siekiant, kad dabartinio 2014–2020 m. finansinio laikotarpio ES fondų lėšos būtų panaudotos veiksmingai, būtina investuoti į naujų ilgalaikių darbo vietų kūrimą ir kokybiškesnių materialinių sąlygų sudarymą gyventojams. Galiausiai, norintiems pradėti verslą, turi būti suteikiama visa įmanoma pagalba – pradedant išsamiomis mokesčių administratorių konsultacijomis baigiant verslumo skatinimo programomis“, – pažymėjo R. Budbergytė.

Daugiau informacijos rasite

Įrašų
puslapyje