Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Aptartas Vokietijos pirmininkavimas ES Tarybai bei žalieji finansai

Data

2020 02 21

Įvertinimas
0
IMG_20200220_160322_1.jpg

Ketvirtadienį finansų ministras Vilius Šapoka susitiko su Lietuvoje viešėjusiu Vokietijos Federaliniu ekonomikos ir energetikos ministru Peter Altmaier. Susitikimo metu aptartas būsimas Vokietijos pirmininkavimas  ES Tarybai bei ES aktualijos.

P. Altmaier susitikimo metu pristatė pirmininkavimo ES Tarybai 2020 m. prioritetus. Ministrai apsikeitė nuomonėmis dėl Europos žaliojo kurso ir šiuo metu Europos Vadovų Taryboje vykstančių derybų dėl kitos Daugiametės finansinės programos.  

Susitikimo metu P. Altmaier teigiamai įvertino Lietuvos pasiekimus, pasiektus per narystės ES metus, bei pagyrė Lietuvą už viešųjų finansų tvarkymą.

Abu ministrai sutarė, kad kova su klimato kaita yra neatidėliotinas prioritetas, o perėjimas prie klimatui neutralios ekonomikos neturi sukelti socioekonominių problemų. V. Šapoka pristatė Lietuvoje vykdomus projektus, susijusius su tvariais finansais, bei ,,žaliąsias“ obligacijas.

Vokietija ES Tarybai pirmininkaus liepos–gruodžio mėnesiais. Pirmąjį šių metų pusmetį Tarybai pirmininkauja Kroatija.