Atnaujintos veiklos kryptys „Lietuvos energijai“ – moderni ir konkurencinga energetikos bendrovė

Data

2018 04 20

Įvertinimas
1
elektra du.jpeg

Finansų ministerija, kaip pagrindinė valstybės valdomos energetikos įmonių grupės „Lietuvos energijos“ akcininkė, pateikė lūkesčius dėl grupės veiklos krypčių 2018-2025 metams. Akcininko lūkesčių laiške „Lietuvos energija“ įpareigojama veikti skaidriai ir efektyviai, teikti konkurencingas paslaugas klientams, tapti modernia ir globaliai konkurencinga energetikos bendrove.

„Lietuvos energijos“ grupė, kaip pažangus lyderis energetikos sektoriuje, turi teikti prioritetą savo klientams ir kurti pridėtinę vertę Lietuvos ekonomikai, subalansuojant grupės finansinę grąžą su visuomenės  poreikiais”, - pažymi finansų ministras Vilius Šapoka.

Naujoji „Lietuvos energijos“ grupės 2018-2025 m. veiklos strategija bus pristatyta gegužės mėnesį. Ji turės apimti šias sritis: kurti pridėtinę vertę Lietuvos ekonomikai, didinti veiklos efektyvumą ir gerinti paslaugų kokybę, gerąją valdymo praktiką bei skaidrią, atsakingą ir vertybėmis grįstą veiklą.

„Užtikrindami „Lietuvos energijos“ grupės veiklos tęstinumą, diegsime pažangius energetikos sprendimus ir plėsime veiklą tarptautiniu mastu, užtikrinsime tvarumą ir tarpusavyje suderinsime strateginės generacijos projektų įgyvendinimo, infrastruktūros valdymo bei žaliosios energetikos plėtros veiksmus“, - sako „Lietuvos energijos“ valdybos pirmininkas ir generalinis direktorius Darius Maikštėnas.

Įgyvendinant kiekvieną įvardintų sričių, bus siekiama veikti regioniniu mastu, ieškoti partnerystės galimybių su technologijų kompanijomis, tarptautinėmis energetikos bendrovėmis ar finansų institucijomis.

Grupėje bus tęsiama skaitmenizacijos programa ir investavimas į startuolius, kuriančius naujas paslaugas energetikos sektoriui. Glaudžiai bendradarbiaujant su verslu ir mokslu bus kuriami inovatyvūs energetikos produktai ir paslaugos eksportui. Tai „Lietuvos energijai“ suteiks papildomo patrauklumo ir padės tapti konkurencingu darbdaviu.

Apie „Lietuvos energijos“ įmonių grupę

Valstybės valdomos „Lietuvos energija“ įmonių grupės veikla apima elektros ir šilumos energijos gamybą, tiekimą, elektros energijos prekybą ir skirstymą, prekybą gamtinėmis dujomis ir jų skirstymą, taip pat elektros energetikos ūkio priežiūrą ir plėtrą.

Grupės įmonės aptarnauja daugiau nei 1,6 mln. vartotojų visoje Lietuvoje, eksploatuoja 8,5 tūkst. skirstomųjų dujotiekių, dujas tiekia daugiau kaip 560 tūkst. klientų.  Siūlo elektros tiekimo paslaugas klientams užsienyje, valdo visą šalies teritoriją apimantį skirstomąjį tinklą, užtikrina energijos tiekimo saugumą, įgyvendina strateginę reikšmę turinčius plėtros projektus bei siekia Nacionalinės energetikos strategijos tikslų.

„Lietuvos energijos“ grupę sudaro: elektros ir šilumos gamybos „Lietuvos energijos gamyba“, AB Energijos skirstymo operatorius, UAB „Lietuvos dujų tiekimas“,  UAB LITGAS, UAB „NT valdos“, UAB „Transporto valdymas“, UAB „Energijos tiekimas“, UAB „VAE SPB“, UAB Energetikos paslaugų ir rangos organizacija, UAB Duomenų logistikos centras, UAB Technologijų ir inovacijų centras, UAB Verslo aptarnavimo centras, UAB Elektroninių mokėjimų agentūra, UAB Energijos sprendimų centras, SIA „Geton Energy“, OU „Geton Energy“, „Geton Energy“ sp.z.o.o., UAB „Eurakras“, „Tuulueenergia“ OU, Lietuvos energijos paramos fondas.