Bulgarijoje – ES finansų ministrai aptars ES ekonomikos plėtrą bei iššūkius

Data

2018 04 25

Įvertinimas
1
AdobeStock_50134926.jpeg

Balandžio 25 – 28 dienomis finansų ministras Vilius Šapoka Sofijoje dalyvaus vienoje didžiausių Europoje organizuojamų finansų rinkoms skirtų konferencijų EUROFI, Europos ir Azijos valstybių finansų ministrų susitikime (ASEM), taip pat Euro grupės bei ES Ekonomikos ir finansų reikalų tarybos (ECOFIN) neformaliame posėdyje.

EUROFI forume finansų ministras Vilius Šapoka drauge su kitais ES šalių narių finansų ministrais dalyvaus panelinėje diskusijoje apie Fintech tendencijas, rizikų valdymą, kibernetinį saugumą, skaitmenizacijos bei elektroninių mokėjimų galimybes bei iššūkius.

ASEM susitikime Europos ir Azijos finansų ministrai aptars pasaulines ekonomikos tendencijas, taip pat skaitmeninės ekonomikos apmokestinimo ir kibernetinio saugumo finansų srityje klausimus.

Euro grupėje bus aptariama darbo užmokesčio dinamika euro zonos šalyse, produktyvumo lygis, Graikijos finansinės pagalbos programos įgyvendinimo pažanga.

ECOFIN neformaliame posėdyje finansų ministrai kalbės apie tvarios konvergencijos Ekonominėje ir pinigų sąjungoje (EMU) poreikį, Kapitalo rinkų sąjungos svarbą, taip pat apsikeis nuomonėmis apie efektyvesnį mokesčių administravimą bei skaitmeninės ekonomikos keliamus iššūkius mokesčių srityje.