Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Bus svarstoma istorinė galimybė listinguoti „Ignitis grupės“ akcijas biržoje

Data

2019 11 14

Įvertinimas
0
AdobeStock_83698763.jpeg

Tarptautinės energetikos bendrovės „Ignitis grupė“ vienintelis akcininkas Finansų ministerija svarstys galimybę prekiauti įmonės akcijomis biržoje. Jei sprendimas listinguoti akcijas vertybinių popierių biržoje būtų teigiamas, tai galėtų tapti dižiausiu Baltijos šalių istorijoje pirminiu viešu siūlymu (angl. Initial public offering, IPO).

Trečiadienį, lapkričio 13 dieną, finansų ministras Vilius Šapoka pasirašė raštą, kuriuo inicijuojamas darbo grupės sudarymas. Ji vertins „Ignitis grupės“ galimybes finansavimą tolimesnei plėtrai pritraukti išplatinant akcijas nacionalinėje ir tarptautinėse vertybinių popierių biržose.

Finansų ministras V. Šapoka kreipėsi į Prezidento ir Vyriausybės kanceliarijas,  Energetikos bei Ekonomikos ir inovacijų ministerijas su kvietimu deleguoti aukšto lygio atstovus. Darbo grupei bus pavedama atlikti „Ignitis grupės“ ilgalaikio finansavimo alternatyvų ir jų įtakos akcininko lūkesčių, Nacionalinės energetinės nepriklausomybės strategijos, bendrovės ilgalaikio finansinio tvarumo ir strategijos 2030 įgyvendinimui bei Lietuvos Respublikos ekonominei, socialinei politikai, nacionaliniam saugumui ir kapitalo rinkų raidai vertinimą. Prašoma pateikti rekomendacijas Finansų ministerijai dėl bendrovės ilgalaikio finansavimo užtikrinimo alternatyvų, tarp kurių būtų IPO.

„Ignitis grupė“ – strateginė šalies įmonių grupė ir reikšmingas finansų rinkos dalyvis, todėl turėtume matyti, vertinti ir rūpintis ilgalaike tiek grupės, tiek Lietuvos kapitalo rinkos perspektyva. Iškėlėme ambicingus tikslus, susijusius su Nacionalinės energetikos strategijos įgyvendinimu, todėl turime veikti toliau skaidriai ir efektyviai – iš darbo grupės tikiuosi optimalaus ir subalansuoto sprendimo, kuris užtikrintų grupės plėtrą ir naudą visuomenei“, – sako V. Šapoka.

Šiuo metu „Ignitis grupė“ valdo 96,82 proc. „Ignitis gamyba” ir 94,98 proc. „Energijos skirstymo operatorius“ akcijų.