Diskutuota apie galimybes didinti šalies socialinio būsto programos finansavimą

Data

2017 06 13

Įvertinimas
0
IMG_0279.JPG

Vyriausybė savo programoje yra numačiusi tobulinti socialinio būsto politiką šalyje. Apie tai kalbėta finansų viceministro Dariaus Sadecko ir Europos Tarybos vystymo banko (ETVB) generalinio direktoriaus pavaduotojo paskoloms ir socialinei plėtrai Stephan Sellen susitikime.

„Asmenų, laukiančių socialinio būsto, nemažėja, todėl privalome didinti pajėgumus, ieškoti priemonių, kaip suteikti būstą labiausiai pažeidžiamiems asmenims. Esame numatę beveik 60 mln. eurų iš Europos Sąjungos programų ir savivaldybių biudžetų, tačiau šios lėšos leidžia patenkinti kiek daugiau nei aštuntadalį šiandien esančio poreikio“, - sako viceministras D. Sadeckas.

Susitikime taip pat pasidžiaugta bendradarbiavimu ne tik projektų finansavimo, bet ir socialinių iniciatyvų srityse. Vienas geriausių to pavyzdžių – Jonavos rajone įgyvendinamas migrantų ir pabėgėlių integracijos projektas, finansuojamas iš ETVB Migrantų ir pabėgėlių fondo lėšų.

Savo ruožtu, ETVB atstovai pristatė socialinio būsto programų finansavimo sąlygas, taip pat pasidalino ETVB patirtimi šioje srityje. Susitikimo metu taip pat buvo aptartas ETVB bendradarbiavimas su įvairaus tipo finansinėmis įstaigomis ir fondais bei nauja tendencija, kad vis dažniau ETVB valstybės narės skolinasi ne Vyriausybės vardu, o per tam tikras viešąsias finansines agentūras.

Papildoma informacija

Lietuva ETVB nare yra nuo 1996 m. Naudojant banko paskolų lėšas buvo įkurti reabilitacijos centrai pagyvenusiems asmenims, žmonėms su negalia ir beglobiams vaikams, renovuoti mokslo paskirties ir aukštųjų mokyklų pastatai, pagal Grįžtančiųjų tremtinių aprūpinimo gyvenamuoju plotu programą Vilniuje pastatyti specialieji globos namai „Tremtinių namai“.  ETVB paskolų lėšos taip pat yra investuojamos į socialinės paskirties objektus, įtrauktus į Valstybės investicijų programą.

Europos Tarybos vystymo bankas yra vienintelis Europos vystymo bankas, savo veiklą orientuojantis išskirtinai socialine kryptimi: banko paskolomis finansuojamais projektais siekiama mažinti socialinę atskirtį, apsaugoti pažeidžiamiausių visuomenės grupių gyventojus, siekti darnios plėtros ir gerinti gyvenimo sąlygas. ETVB vienija 41 Europos Tarybos šalį narę, Lietuva priklauso vadinamajai tikslinei šalių grupei.

Viešųjų ryšių skyrius
www.finmin.lrv.lt
vrs@finmin.lt