ECOFIN metu – diskusijos apie skaitmeninę ekonomiką ir 2017 m. Europos semestro pažangą

Data

2017 10 10

Įvertinimas
0
20171010_111156.jpg

Šiandien Liuksemburge vykusiame Europos Sąjungos Ekonomikos ir finansų reikalų tarybos (toliau – ECOFIN) posėdyje, kuriame dalyvavo finansų viceministrė Miglė Tuskienė, pristatytas Europos Komisijos komunikatas dėl skaidrios ir efektyvios mokesčių sistemos skaitmeninėje bendrojoje rinkoje ir iniciatyvos galutiniam PVM sistemos įtvirtinimui. Taip pat diskutuota apie 2017 m. Europos semestro procesą ir galimą tolesnį jo tobulinimą bei rekomendacijų šalims narėms įgyvendinimą.

„Peržiūrint tarptautinio apmokestinimo taisykles, pritariame globalių, visapusiškų sprendimų krypčiai siekiant išlaikyti pagrindinį apmokestinimo principą: pelnas apmokestinamas ten, kur jis generuojamas, kartu užtikrinant sąžiningumo, konkurencingumo ir tvarumo principų laikymąsi.  Taip pat pritariame, kad Europos semestro procesas turi būti tobulinamas toliau, gerinant jo nuoseklumą ir efektyvumą, siekiant didesnės pažangos įgyvendinant Tarybos rekomendacijas šalims narėms,“ – teigė finansų viceministrė Miglė Tuskienė.

Susitikime pristatyta informacija iš diskusijų dėl skaitmeninės ekonomikos ES vadovų susitikime Taline bei Komisijos komunikatas dėl skaidrios ir efektyvios mokesčių sistemos skaitmeninėje bendrojoje rinkoje,  kuriame pažymimi skaitmeninės ekonomikos iššūkiai apmokestinimo srityje bei identifikuoti galimi sprendimai, skatinama sutarti dėl koordinuoto ES lygiu požiūrio. Taip pat pristatytos iniciatyvos, kurios padės kovoti su PVM sukčiavimu, plėtoti vidaus rinką ir supaprastinti apmokestinamųjų asmenų įsipareigojimus bei kurs suderintą PVM sistemą Europos Sąjungoje.

Tobulinant 2017 m. Europos semestro procesus siekiama, kad būtų užtikrintas geresnis rekomendacijų šalims narėms įgyvendinimas, tam reikia stiprinti nacionalinę atsakomybę ir gerinti valdžios institucijų bei visuomenės suvokimą apie struktūrinių reformų svarbą. Rekomendacijos euro zonai ir atskiroms šalims narėms turėtų būti glaudžiai susijusios.

Viešųjų ryšių skyrius
vrs@finmin.lt
finmin.lrv.lt