Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


ECOFIN – susitarimai PVM klausimais, Europos semestras ir naujasis pinigų plovimo direktyvos pasiūlymas

Data

2018 10 02

Įvertinimas
0
AdobeStock_109956473.jpeg

Šiandien Liuksemburge vykusiame Europos Sąjungos (ES) Ekonomikos ir finansų reikalų tarybos (ECOFIN) posėdyje pasiektas svarbus susitarimas dėl Tarybos direktyvos pakeitimo, kuriuo siekiama tobulinti esamą PVM sistemą.

„Šis politinis susitarimas padės supaprastinti dabar galiojančias PVM apmokestinimo taisykles. Priimti sprendimai suteikia teisinį aiškumą tarp valstybių narių prekybą vykdantiems verslininkams ir mokesčių administratoriams“, - sako finansų viceministrė Miglė Tuskienė.

ECOFIN posėdžio metu sutarta, kad tiekiant prekes į kitas ES šalis atleidimui nuo PVM nustatoma esminė sąlyga – pirkėjas turės būti registruotas PVM mokėtoju kitoje valstybėje narėje. Taip pat supaprastinami grandininiai prekių pardavimo sandoriai – patikslinama, kuris asmuo atliko neapmokestinamą prekių tiekimą ES viduje, kai prekės gabenamos iš pirmojo pardavėjo galutiniam pirkėjui. Numatoma, kad minėti ir kiti aktualūs PVM sistemos patobulinimai įsigalios nuo 2020 m.

Taip pat šiame ECOFIN posėdyje buvo sutarta dėl galimybės taikyti sumažintus PVM tarifus ir elektroniniu būdu teikiamiems leidiniams. Šis sutarimas neabejotinai prisidės prie vieningos skaitmeninės rinkos vystymosi progreso.

Siekiant efektyviau kovoti su PVM sukčiavimu, kuris kai kuriose valstybėse narėse itin didelis, buvo sutarta dėl bendrojo atvirkštinio PVM apmokestinimo mechanizmo, taikytino prekių ir paslaugų tiekimui (teikimui), kuomet sandoris viršija 17 500 Eur. Tokia „paskutinės išeities“ priemonė būtų leidžiama tik laikantis griežtų sąlygų, Tarybai priėmus įgyvendinamąjį sprendimą.

ECOFIN posėdžio metu ministrai taip pat apsikeitė nuomonėmis dėl Europos semestro. Pažymėta, kad procesas nuolat tobulinamas – dialogas tarp šalių ir Europos Komisijos su kiekvienais metais gerėja, procesas vis labiau koncentruojasi į rezultatus, tačiau rekomendacijų įgyvendinimas valstybėse narėse yra per lėtas.

Europos Komisija ECOFIN posėdyje pristatė pasiūlymą dėl Europos priežiūros sistemos, skirtos įstaigų prudencinei ir pinigų plovimo prevencijai stiprinti. Šį siūlymą Europos Komisija pateikė rugsėjo 12 d., reaguodama į pastaruoju metu iškilusius pinigų plovimo kai kuriuose ES bankuose atvejus. Pagal šį pasiūlymą Europos bankininkystės institucijai siūloma suteikti įgaliojimus vykdyti finansų sektoriaus priežiūrą kovojant su pinigų plovimu. Sustiprinta priežiūra europiniu mastu prisidės prie didesnio finansinio stabilumo bei apsaugos nuo finansinių nusikaltimų užtikrinimo.