Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


ECOFIN sutarimas leis užtikrinti visą būtiną finansavimą kovoje su COVID-19

Data

2020 03 23

Įvertinimas
0
AdobeStock_157265174.jpeg

Ekonomikos ir finansų reikalų tarybos (ECOFIN) posėdyje sutarta maksimaliai išnaudoti Stabilumo ir augimo pakte numatytą lankstumą, atsižvelgiant į COVID-19 plėtros sukeltus ekonominius ir finansinius iššūkius. Tai leis valstybėms narėms užtikrinti labiausiai viruso paveiktų sričių – sveikatos apsaugos, verslo likvidumo ir nedarbo draudimo – finansavimą.

Ministrai neformaliame ECOFIN posėdyje, vykusiame telekonferencijos būdu, pritarė Europos Komisijos siūlymui aktyvuoti taip vadinamąją bendrąją išlygą. Ji reiškia, kad esant rimtiems ekonominiams sunkumams euro zonoje arba visoje Europos Sąjungoje, ES fiskalinių taisyklių reikalavimai valstybių išlaidų apimčiai gali būti laikinai netaikomi. Ši išlyga užtikrins būtiną lankstumą imtis visų reikiamų priemonių sveikatos apsaugos, ekonomikos, užimtumo ir kitose srityse.

„Stabilumo ir augimo pakto lankstumas sudarys galimybes visoms valstybėms narėms mobilizuoti būtinus finansinius išteklius, siekiant maksimaliai išnaudoti visas įmanomas priemones. Tačiau pasibaigus krizinei situacijai turi būti grįžta prie vidutinio laikotarpio fiskalinio tvarumo užtikrinimo“, – sako finansų ministras Vilius Šapoka.

Taip pat ministrai aptarė ir kitus ES lygmens veiksmus, siekiant sustiprinti nacionalines ES valstybių narių pastangas kovojant su COVID-19 poveikiu šalių ekonomikoms. Sutarta maksimaliai lanksčiai taikyti ES valstybės pagalbos taisykles, išnaudoti ES biudžeto galimybes ir Europos investicijų banko potencialą. Europos centrinio banko atstovai pristatė praėjusią savaitę paskelbtą 750 mlrd. eurų vertės Skubią turto pirkimo dėl pandemijos programą, kuria bus siekiama paremti finansų rinkas ir stabilizuoti valstybių narių skolas. Taip pat diskutuojama dėl galimų papildomų priemonių, tokių kaip Europos stabilumo mechanizmo panaudojimas, galimybių.  

Šios dienos ECOFIN pareiškimą galite rasti čia.