Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


ERPB prezidentas apžiūrėjo auksu įvertintą Lietuvos projektą

Data

2018 07 05

Įvertinimas
2
LRVK_20180705_0069.jpg

Premjeras Saulius Skvernelis ir finansų ministras Vilius Šapoka šiandien susitiko su Lietuvoje viešinčiu Europos rekonstrukcijos ir plėtros banko (ERPB) prezidentu Suma Chakrabarti. Su juo aptarė Lietuvos ir ERPB bendradarbiavimą, sėkmingą energetikos sektoriaus partnerystę, ryžtingus ketinimus plėsti fintech ir gerinti aplinką investicijoms.

Gegužę vykusiuose metiniuose ERPB tvarumo apdovanojimuose Lietuva pelnė aukso medalį Aplinkos ir socialinių inovacijų srityje už daugiabučių namų renovacijos projektą. Vizito proga, ERPB prezidentas susitiko su Viešųjų investicijų plėtros agentūros (VIPA) atstovais, apžiūrėjo aukso medaliu įvertinto daugiabučių namų renovacijos projekto rezultatus.

„Glaudus bendradarbiavimas su ERPB skatina Lietuvą augti. Ateities kryptys yra Lietuvos energetinis saugumas, įmonių konkurencingumo ir jų kuriamos pridėtinės vertės didinimas. ERPB vaidmuo labai svarbus, skatinant žaliųjų obligacijų rinką Lietuvoje. Aukščiausi įvertinimai už mūsų rezultatus yra didžiulė paskata judėti pirmyn“, – sakė finansų ministras V. Šapoka.

ERPB – tarptautinė finansų institucija, įsteigta 1991 m., skirta skatinti ekonomines reformas, kurios paspartina valstybių perėjimą prie atviros ir demokratiškos rinkos ekonomikos. Banko narėmis yra 66 valstybės ir dvi tarptautinės institucijos (Europos Komisija ir Europos investicijų bankas), ERPB veiklą vykdo 37 valstybėse. Lietuva ERPB nare yra nuo 1992 m. Bankas mūsų šalyje yra investavęs į 83 projektus, investicijos siekė 748 milijonų eurų.