Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


ERPB veikla Lietuvoje – sėkmingo bendradarbiavimo pavyzdys

Data

2020 01 07

Įvertinimas
2
IMG_20200107_140138.jpg

Antradienį su Europos rekonstrukcijos ir plėtros banko (ERPB) vykdomąja direktore Vidurio ir Pietryčių Europai Charlotte Ruhe susitikęs finansų ministras Vilius Šapoka aptarė sėkmingą banko ir Lietuvos bendradarbiavimą bei ateities planus. Lietuvos prioritetais, bendradarbiaujant su banku, išlieka energetinis saugumas ir energijos vartojimo efektyvumas, privataus sektoriaus konkurencingumas, kapitalo rinkų plėtra. Ateityje daugiau dėmesio ketinama skirti su žaliąja plėtra ir finansų technologijomis susijusioms bendradarbiavimo galimybėms.

Susitikime taip pat diskutuota dėl banko veiklos strateginių gairių 2021-2025 m. laikotarpiui, dėl kurių ketinama susitarti šių metų gegužės mėnesį Londone vyksiančio ERPB metinio valdytojų tarybos susitikimo metu. Finansų ministras V. Šapoka praėjusių metų gegužę išrinktas ERPB valdytojų tarybos vicepirmininku.

ERPB per pastaruosius kelis metus Lietuvoje įgyvendino rizikos kapitalo finansines priemones, energijos vartojimo efektyvumo projektus, tokius kaip daugiabučių namų modernizavimas, taip pat investavo į žaliąsias obligacijas, į inovatyvų ir į eksportą orientuotą Lietuvos verslą, mūsų šalies finansinių technologijų įmones.

Lietuva pirmoji kartu su Europos Komisija ir ERPB pradėjo vykdyti tvarių finansų projektą, kuris suteiks finansinėms institucijoms daugiau galimybių pritraukti lėšų Lietuvos įmonių finansavimui bei sukurs sąlygas ateiti naujiems tarptautiniams investuotojams. Jo metu rengiamas Lietuvos veiksmų planas dėl tvarių (žaliųjų) finansų bei Žaliųjų finansų instituto įsteigimo Lietuvoje galimybių studija.

 

 

Papildoma informacija:

  • Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas (ERPB) – tarptautinė finansų institucija, įsteigta 1991 m. Banko narėmis yra 67 valstybės ir dvi tarptautinės institucijos – Europos Komisija ir Europos investicijų bankas.
  • Lietuvoje ERPB prisideda prie energetikos, transporto infrastruktūros projektų, dalyvauja palaikant finansinių institucijų stabilumą, plėtojant kapitalo rinką, taip pat teikia paskolas smulkiam ir vidutiniam verslui.