Euro grupėje ir ECOFIN – dėmesys euro zonos ekonominei situacijai, Graikijai ir mokesčių sistemos tobulinimui

Data

2017 05 19

Įvertinimas
0
Es veliava ir langai.jpg

Gegužės 22-23 dienomis Briuselyje (Belgijos Karalystė) vyks Euro grupės ir Europos Sąjungos (ES) Ekonomikos ir finansų reikalų tarybos (ECOFIN) posėdžiai, kuriuose Lietuvai atstovaus finansų viceministrė Loreta Maskaliovienė.

Euro zonos ministrai aptars ekonominę situaciją remiantis Europos Komisijos pavasario prognozėmis ir naujausias infliacijos tendencijas. Gegužės 11 d. paskelbtoje pavasario prognozėje numatomas tolesnis pastovus augimas: euro zonos BVP 2017 m. augs 1,7 proc., o 2018 m. – 1,8 proc. Numatoma, kad euro zonoje 2017 m. nedarbas sumažės iki 9,4 proc., o 2018 – iki 8,9 proc. Lietuvos ekonomikai šiemet prognozuojamas 2,9 proc. augimas, o 2018 m. 3,1 proc.

Euro grupėje bus siekiama sutarimo dėl Graikijos finansinės pagalbos programos 2 -osios peržiūros užbaigimo ir diskutuojama dėl Graikijos skolos naštos mažinimo priemonių po 2018 m. Posėdžio metu taip pat bus pristatyti Ispanijos 7-osios po-programinės peržiūros rezultatai.

ECOFIN posėdyje pagrindinis dėmesys bus skirtas mokesčių klausimams. Bus siekiama bendro sutarimo dėl dvigubo apmokestinimo ginčų sprendimo mechanizmo Europos Sąjungoje, ministrai apsikeis nuomonėmis dėl Tarybos direktyvos dėl bendros pelno mokesčio bazės. Taip pat turėtų būti balsuojama dėl Tarybos išvadų dėl Europos semestro.

Papildoma informacija

Euro grupė yra neoficialus organas, kuriame euro zonai priklausančių valstybių narių ministrai svarsto klausimus, susijusius su bendra atsakomybe už eurą. 

ECOFIN yra atsakinga už ES politiką šiose pagrindinėse srityse: ekonominė politika, apmokestinimo klausimai, finansinių paslaugų reguliavimas ir ekonominiai santykiai su ES nepriklausančiomis šalimis. ECOFIN taryboje posėdžiauja ES valstybių narių ekonomikos ir finansų ministrai.

Viešųjų ryšių skyrius
vrs@finmin.lt    
www.finmin.lrv.lt