Euro grupėje siekiama Europos stabilumo mechanizmo sustiprinimo

Data

2017 10 10

Įvertinimas
0
20171009_150907.jpg

Vakar Liuksemburge įvyko Euro grupės posėdis, kuriame dalyvavo finansų viceministrė Miglė Tuskienė. Pagrindinės susitikimo temos – Europos stabilumo mechanizmo (toliau – ESM) stiprinimas ir darbo jėgos apmokestinimo mažinimo finansavimo šaltiniai.

„Aptarėme Europos stabilumo mechanizmo ateities perspektyvas ir darbo jėgos apmokestinimo mažinimo finansavimo šaltinius. Stiprinant ESM siekiama padidinti euro zonos atsparumą krizėms bei sumažinti priklausomybę nuo kitų tarptautinių finansinių institucijų. ESM ir toliau teiktų valstybėms narėms paramą susidūrus su likvidumo problemomis ir galbūt galėtų veikti kaip kraštutinė bankų sąjungos finansinio stabilumo priemonė. Taip pat aptarėme darbo apmokestinimo mažinimo finansavimo šaltinius. Iš esmės yra dvi alternatyvos: arba turėtų būti mažinamos išlaidos siekiant efektyvesnio išteklių panaudojimo arba didinami kiti mokesčiai ar mažinamos jų išimtys“, – teigė finansų viceministrė Miglė Tuskienė.

Euro grupės posėdyje buvo pristatytas Europos Komisijos vertinimas dėl Portugalijos paskolų grąžinimo, kuriame numatoma, kad šiuo metu nėra rizikų, nors šalies obligacijos išlieka pažeidžiamos situacijai finansų rinkose ir įsiskolinimo lygiui.

Susitikime aptartos valiutų kursų tendencijos. Per pastaruosius penkis mėnesius euro valiutos kursas kilo beveik 7 % nominalia verte, tai lėmė išaugusi vertė kitų valiutų atžvilgiu.

Viešųjų ryšių skyrius
vrs@finmin.lt
finmin.lrv.lt