Euro grupėje – sprendimai dėl finansinio instrumento euro zonai

Data

2019 10 10

Įvertinimas
0
AdobeStock_63000413.jpeg

Trečiadienį Euro grupėje pasiektas susitarimas dėl biudžetinės priemonės konkurencingumui ir konvergencijai euro zonoje. Posėdžio metu sutarta dėl šio instrumento dydžio ir lėšų paskirstymo tarp šalių kriterijų.

 „Pasiektas susitarimas Lietuvai yra palankus. Nuolat sakėme, kad lėšų paskirstymas tarp valstybių narių turi atitikti ES sanglaudos politikos principus. Tad BVP vienam gyventojui rodiklio įtraukimas yra puikus rezultatas ir tai leis Lietuvai gauti daugiau lėšų nei numatė pradinis Europos Komisijos pasiūlymas“, – teigia finansų viceministrė Miglė Tuskienė.

Instrumentui numatoma skirti apie 17 mlrd. eurų 2021-2027 m. laikotarpiu, o lėšos tarp valstybių narių bus skirstomos remiantis gyventojų skaičiaus ir BVP vienam gyventojui kriterijais. Visgi šie sprendimai dar turės būti patvirtinti valstybių narių vadovų derybose dėl ES 2021-2027 m. Daugiametės finansinės programos.

Taip pat toliau bus tęsiamos diskusijos dėl galimybių šiai priemonei skirti papildomą finansavimą už ES biudžeto ribų. Lietuva visuomet pasisakė, kad valstybės narės pačios turi laisvai apsispręsti ar nori papildomai šiam tikslui skirti lėšų.

Ankstesnių posėdžių metu sutarta, kad biudžetinė priemonė konkurencingumui ir konvergencijai euro zonoje bus integralia ES biudžeto dalimi, glaudžiai susieta su Europos semestru ir Tarybos rekomendacijomis Euro zonai. Instrumentas bus skirtas struktūrinių reformų ir su jomis susijusių investicijų finansavimui.