Eurofi – Fintech pramonės iššūkiai ir perspektyvos Europoje

Data

2017 09 14

Įvertinimas
1
21764340_1674376389242177_1109424993_o.jpg

Šiandien finansų ministras Vilius Šapoka dalyvauja Eurofi finansinio forumo sesijoje „Ar ES skaitmeninės ir „Fintech“ iniciatyvos pasirengę iššūkiams?“ Taline. Forume viešojo ir privataus sektoriaus atstovai diskutavo apie Fintech ateities perspektyvas ir iššūkius.

„Europa turi didžiulį potencialą, nes nepaisant to, kad pokyčiai finansinių technologijų srityje vyksta labai greitai, Fintech vis dar užima nedidelę vietą finansų sektoriuje. Svarbu šį potencialą išnaudoti nes technologijos žymiai pagerina finansinių paslaugų kokybę – jos tampa pigesnės, greitesnės, labiau pritaikytos prie verslo ir paprastų klientų poreikių“, – teigė finansų ministras Vilius Šapoka.

Forumo sesijos metu diskutuota apie Europos finansų sektoriaus konkurencingumą ir kaip valdžios institucijos galėtų prisidėti prie inovacijų vystymo, kartu užtikrinant tinkamą vartotojų apsaugą ir suvaldant galimas rizikas. Ministras pristatė Lietuvoje jau įgyvendintus žingsnius, skirtus skatinti finansinių technologijų ir inovacijų plėtrą. Mūsų šalis Fintech bendrovėms patraukli tiek dėl sukurtos infrastruktūros, tiek dėl palankios verslui aplinkos. Įmonės gali pasinaudoti specialia įmonėms sukurta „Newcomer“ programa, o licencijavimo procesas – vienas greičiausių Europos Sąjungoje.

Eurofi konferencija yra viena didžiausių Europoje organizuojama finansų rinkoms skirtų konferencijų, į kurią atvyksta politikos, verslo, mokslo atstovai iš viso pasaulio.

Finansinės technologijos, dar žinomas kaip „FinTech“, – tai pasaulyje dar tik atrandamas inovacijų sektorius. Sąvoka „FinTech“ apibūdinami nauji sprendimai, atskleidžiantys stiprėjančią su procesais, prekėmis ar verslo modeliais susijusių naujovių raidą finansinių paslaugų sektoriuje. Pagrindinis naujojo sektoriaus tikslas – padaryti greitesnes, pigesnes, saugesnes ir efektyvesnes finansines paslaugas. „FinTech“ sąvoka apjungia naujausias informacines technologijas ir finansines paslaugas, apimančias platų spektrą nuo mokėjimų už paslaugas iki skolinimo ar finansavimo, itin svarbaus mažam ir vidutiniam verslui.

Viešųjų ryšių skyrius
vrs@finmin.lt
www.finmin.lrv.lt