Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Europos Komisijos Lietuvos metinė ataskaita – judame teisinga kryptimi

Data

2020 02 26

Įvertinimas
0
Komisija.jpg

Šiandien Europos Komisija paskelbė Lietuvos ataskaitą, kurioje išanalizuoti šalies ekonominiai ir socialiniai aspektai. Pasak jos, Lietuva padarė pažangą ir juda teisinga kryptimi.

„Vertiname Europos Komisijos analizę ir įžvalgas. Džiugu, kad konstatuojama pažanga gerinant mokestinių prievolių vykdymą bei plečiant mokesčių bazę, taip pat mažinant skurdą ir socialinę atskirtį. Žinoma, būtina tęsti darbus siekiant įveikti šiuos iššūkius“, – sako finansų ministras Vilius Šapoka.

Komisija pažymėjo, kad Lietuvos vykdoma mokestinė politika bei mokestinių prievolių vykdymo supaprastinimas teigiamai atsiliepia šalies verslo aplinkai. Kalbant apie finansinį sektorių, Komisija atkreipė dėmesį, kad Lietuvos bankų sistema stabili ir gerai kapitalizuota, o siekiant pakelti konkurenciją šiame sektoriuje pritraukinėjamos Fintech kompanijos, Vyriausybė vis daugiau fokusuojasi į alternatyvių mažų ir vidutinių įmonių finansavimo šaltinių plėtrą.

Komisija ragina tęsti darbus, plečiant ekonomikos augimui mažiau žalingų mokesčių bazę, ir pastebi, kad automobilių taršos apmokestinimas, nekilnojamo turto apmokestinimo pokyčiai bei akcizų aplinkai ir žmonių sveikatai žalingiems produktams pakėlimas yra judėjimas teisinga linkme.

Komisija atkreipė dėmesį, kad Lietuvos biudžeto formavimo metu yra atsižvelgiama į priemones, skirtas klimato kaitos iššūkiams spręsti. Kaip teigiamas pavyzdys pažymėta žaliųjų obligacijų emisija, siekiant pritraukti finansavimą daugiabučių renovacijai. Be to, teigiamai įvertintas Lietuvos planavimas šioje srityje ir aiškus informacijos apie išlaidas pateikimas visuomenei.

Nepaisant teigiamų pokyčių, Komisija įvardija ir iššūkius: tai skurdas, pajamų nelygybė, socialinė atskirtis. Komisija pažymėjo, kad vaiko pinigų ir pensijų padidinimas yra žingsnis teisinga linkme, tačiau reikia tęsti darbus siekiant įveikti šiuos iššūkius.