Finansų ministerijoje aptartos glaudesnių Japonijos ir Lietuvos dvišalių santykių perspektyvos

Data

2017 01 05

Įvertinimas
0
IMG_0459.JPG
Iš kairės: Japonijos ambasadorius Lietuvoje Toyoei Shigeeda ir finansų ministras Vilius Šapoka

Finansų ministras Vilius Šapoka šiandien susitiko su Japonijos ambasadoriumi Lietuvoje Toyoei Shigeeda, su kuriuo diskutavo apie glaudesnio dvišalio bendradarbiavimo galimybes ekonomikos, turizmo skatinimo, aukštųjų technologijų bei kitose svarbiose srityse.  

Susitikime pasidžiaugta praėjusių metų gruodį abiejų šalių parafuota sutartimi dėl pajamų bei kapitalo dvigubo apmokestinimo išvengimo ir mokesčių slėpimo prevencijos, kuri kurs palankesnes sąlygas investuoti.

„Mūsų šalies ir Japonijos ekonominiai ryšiai kasmet intensyvėja, todėl priemonės, gerinančios investicinę aplinką, itin svarbios. Sutartimi kuriamas teisinis tikrumas mokesčių srityje atvertų kur kas platesnes galimybes abiejų šalių verslininkams“, - susitikime kalbėjo V. Šapoka.

Taip pat aptartos ir Lietuvos narystės Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijoje (EBPO) perspektyvos. Savo ruožtu, ambasadorius išreiškė paramą narystės organizacijoje siekiančiai Lietuvai.

Be to, susitikime diskutuota apie Fintech sektoriaus plėtrą Lietuvoje bei Japonijos Fintech kompanijų galimybes pasidalinti gerąja praktika ir patirtimi šių metų pavasarį Vilniuje organizuojamoje Tarptautinėje finansų rinkų konferencijoje.

Tai buvo pirmasis finansų ministro ir Japonijos diplomato Lietuvoje susitikimas.

Papildoma informacija apie Lietuvos bendradarbiavimą su Japonija:

2015 metai

Prekybos apyvarta – 87,2 mln. eurų. 41vieta tarp didžiausių Lietuvos prekybos partnerių.

Eksportas į Japoniją – 48,7 mln. eurų (38 vieta).

Į Japoniją daugiausiai eksportuota tabako ir perdirbto tabako pakaitalų (42 proc. viso lietuviškos kilmės prekių eksporto į Japoniją), optikos, matavimo, medicinos prietaisų (16,9 proc.), baldų, patalynės ir čiužinių (7,3 proc.), pieno ir pieno produktų bei gaminių iš mėsos ir žuvies.

Perspektyvūs eksporto sektoriai – informacinės ir komunikacijos technologijos, transporto priemonės ir detalės, pramoninės mašinos ir įrenginiai, chemija, elektronika, lazeriai.

Importas iš Japonijos – 38,5 mln. eurų (41 vieta)

Daugiausiai importuota: mašinų ir mechaninių įrenginių (23,6 proc. viso prekių importo iš Japonijos), plastikų ir jų dirbinių (20,5 proc.), antžeminio transporto priemonių (16,3 proc.), cheminių štapelio pluoštų (12,5 proc.) bei elektros mašinų ir įrenginių (6,6 proc.).

Daugiausiai Japonija Lietuvoje investuoja į apdirbamąją gamybą ir privataus nekilnojamojo turto įsigijimą ir pardavimą. Žinomiausi Japonijos investuotojai Lietuvoje – Panasonic, Yazaki, Hitachi, Fujitsu, Japan Tobacco International, Nippon Kaiji Kyokai ir t.t.

Viešųjų ryšių skyrius
vrs@finmin.lt   
www.finmin.lrv.lt