Finansų ministras: „Lietuva privalo sukti inovacijų keliu“

Data

2017 05 17

Įvertinimas
0
v1.JPG

Šalies verslas, siekdamas sėkmingai konkuruoti sparčiai besikeičiančiose globaliose rinkose, privalo diegti inovacijas – ir tam gyvybiškai būtina išnaudoti Europos Sąjungos (ES) investicijas, nukreipiant jas į mokslinius tyrimus, eksperimentinę plėtrą. Tai šiandien dalyvaudamas Vilniuje vykstančiame inovacijų forume „InnoSummit 2017“ pabrėžė finansų ministras Vilius Šapoka.

„Drąsiai sakau, kad Lietuvos ekonomikos ateitis yra susijusi su investicijomis į aukštesnę pridėtinę vertę kuriančius produktus. Todėl privalome pasitelkti visus galimus instrumentus, kad paskatintume verslą kurti inovacijas ir tai daryti ne rytoj, ne ateityje, o jau šiandien, ypač turint omenyje tai, kad  Europos Sąjungos finansavimas Lietuvai po 2020-ųjų pradės mažėti ir mūsų šalis turės parodyti, kaip gali savo jėgomis kurti ekonominę gerovę“, – sakė finansų ministras Vilius Šapoka.

Ministras taip pat pabrėžė, kad ši Vyriausybė supranta, jog veiksmų turi būti imamasi iškart, todėl jau yra parengusi pasiūlymų paketą, atversiantį kelią Lietuvoje kurti palankiausią mokestinį režimą investicijoms į mokslinius tyrimus, išradimų komercializavimą, naujas technologijas visoje Europos Sąjungoje.

Finansų ministerijos duomenimis, Lietuvoje 2012–2015 m. į mokslinius tyrimus, eksperimentinę plėtrą ir inovacijas buvo investuota 1,4 mlrd. eurų, tačiau Europos inovacijų švieslentėje Lietuva 2016 m. užėmė tik 24 vietą iš 28, Pasaulio konkurencingumo indekse buvo 35 iš 138 šalių. Tai rodo, kad investicijos šioje srityje turi būti nukreiptos į struktūrinius pokyčius, o ne į einamųjų išlaidų ar įprastų veiklų finansavimą.

Be to, forume ministras pastebėjo, kad Lietuva pastaraisiais metais sukūrė gerą pagrindą finansinių technologijų (fintech) pramonei – itin daug dėmesio skiriama paskatoms, kad fintech kompanijos kurtųsi mūsų šalyje. Vyriausybei siūlomi tolesni sprendimai, susiję su fintech plėtrai palankia teisine aplinka, kapitalo pasiūla kiekviename plėtros etape (pvz., galimybėmis Fintech įmonėms pasinaudoti Europos Sąjungos investicijomis finansuojamomis priemonėmis, kaip „Inogeb LT“), finansinių technologijų produktų paklausa, jos skatinimu ir kt.

Viešųjų ryšių skyrius
www.finmin.lrv.lt
vrs@finmin.lt