Finansų ministras V. Šapoka: iš 6 mlrd. eurų – tik 1. Kaip pritraukti kitus institucinių investuotojų pinigus?

Data

2018 09 28

Įvertinimas
4
fotoo.jpg

Verslo finansavimo įvairovės didinimas, lankstesnės galimybės investavimui Lietuvoje ir glaudesnis bendradarbiavimas tarp valdžios ir rinkos dalyvių – sritys, kuriose daug potencialo tam, kad mūsų šalyje būtų investuojama daugiau institucinių investuotojų sukaupto turto. Šiuo metu iš 6 mlrd. eurų yra investuojama tik 1 mlrd. eurų.

Apie Europos rekonstrukcijos ir plėtros banko (ERPB) atlikto tyrimo rezultatus, kaip gerinti investicinę aplinką instituciniams investuojams, šiandien Seime diskutavo Seimo nariai, valstybinių institucijų ir verslo atstovai.

„Kuriame palankiausią jurisdikciją finansinių paslaugų teikėjams Lietuvoje ir stipriname vartotojų apsaugą. Aptarėme būdus, kaip tai daryti. Belieka išsirinkti efektyviausią ir taip pritraukti investicijas,“ – kalbėjo finansų ministras Vilius Šapoka.

ERPB atstovas pristatė institucinių investuotojų – pensijų fondų, draudimo kompanijų ir investicinių fondų – sukaupto turto investavimo Lietuvoje situaciją ir mūsų šaliai pateikė 22 rekomendacijas. Visos jos susijusios su teisinės aplinkos tobulinimu bei naujų finansinių instrumentų sukūrimo galimybėmis. Pasak ERPB, tai įjungtų kapitalo rinkos plėtros pagreitį Lietuvoje.

Taip pat Seime buvo pristatyti „Kurk Lietuvai“ atlikto tyrimo rezultatai. Jame pateikti siūlymai, kaip efektyvinti valstybės valdomų įmonių veiklą.