Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Finansų ministras V. Šapoka Kinijos bei Centrinės ir Rytų Europos šalių viršūnių susitikime – apie bendradarbiavimo svarbą

Data

2018 07 05

Įvertinimas
1
AdobeStock_44087337.jpeg

Liepos 7 dieną finansų ministras Vilius Šapoka dalyvaus Kinijos bei Centrinės ir Rytų Europos šalių „16+1“ vyriausybių vadovų susitikime Sofijoje, kuriame aptars Lietuvos ir minėtų šalių partnerystės bei ekonominių ir prekybinių ryšių stiprinimą.

Aukšto lygio susitikime Vilius Šapoka drauge su Kinijos premjeru bei Centrinės ir Rytų Europos šalių ministrais pirmininkais apsikeis nuomonėmis apie bendradarbiavimo transporto ir logistikos, pramonės ir aukštųjų technologijų, žemės ūkio, finansinių technologijų, turizmo, elektroninės prekybos ir investicijų srityse galimybes, ES ir Kinijos ryšių plėtojimą.

Finansų ministras pristatys Lietuvos pažangą, kuriant finansinių technologijų pramonės plėtrai tinkamą aplinką, kartu išlaikant didelį dėmesį finansiniam stabilumui, kovai su pinigų plovimu bei vartotojų apsaugai.

Taip pat susitikimo metu bus tvirtinamos gairės bendradarbiavimui tarp Kinijos bei Centrinės ir Rytų Europos šalių (angl. The Sofia Guidelines for Cooperation between China and Central and Eastern European Countries).

* 16+1 formatas buvo įsteigtas Kinijos iniciatyva 2012 m. Jis skirtas plėtoti Kinijos bendradarbiavimą su Centrinės bei Rytų Europos šalimis (11 ES valstybių narių – Lietuva, Latvija, Estija, Lenkija, Čekija, Slovakija, Slovėnija, Bulgarija, Rumunija, Vengrija, Kroatija ir 5 Balkanų valstybių – Albanija, Bosnija ir Hercegovina, Juodkalnija, Makedonija, Serbija) ir stiprinti tarpusavio šalių strateginę partnerystę. Šiame formate vyksta bendradarbiavimas transporto, investicijų, finansinių paslaugų, žemės ūkio, kultūros, švietimo, sveikatos apsaugos ir kitose srityse.