Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Finansų ministras Vilius Šapoka apie 60-metį švenčiantį EIB: „Ilgametis partneris, padėjęs įgyvendinti Lietuvai svarbius projektus“

Data

2018 07 05

Įvertinimas
2
AdobeStock_34870028.jpeg

60 metų veiklos sukaktį švenčiantis Europos investicijų bankas (angl. European Investment Bank, toliau – EIB) sveikina Lietuvą su sėkmingu bendradarbiavimu, trunkančiu nuo 1994 m.

Lietuva EIB nare tapo 2004 m. gegužės 1 d. įstojusi į Europos Sąjungą. Šiemet bankas Lietuvoje finansavo paskolų už 308 mln. eurų, o iš viso nuo bendradarbiavimo pradžios finansavimas skirtas įvairiems infrastruktūros plėtros, ekonomikos, aplinkosaugos, inovacijų ir kt. sričių projektams už 2,3 mlrd. eurų.

„EIB yra mūsų ilgametis patikimas partneris, padėjęs mums įgyvendinti daug didelių bei mūsų šaliai reikšmingų projektų. Glaudžiai bendradarbiaudami ne vienerius metus galime įvertinti bendro darbo veiklos rezultatus ir išsikelti naujus, dar ambicingesnius tikslus“, – sako finansų ministras Vilius Šapoka.

Iš EIB lėšų yra finansuoti tokie dideli mūsų šalies infrastruktūros projektai kaip Vilniaus oro uosto ir Klaipėdos jūrų uosto rekonstrukcijos, magistralės „Via Baltica“ statybos, geležinkelių infrastruktūros modernizavimas, Lietuvos–Lenkijos elektros jungties, suskystintųjų gamtinių dujų terminalo statybos. EIB per tarpininkaujančius bankus taip pat yra suteikęs paskolų mažoms ir vidutinio dydžio Lietuvos įmonėms.

Be to, EIB Lietuvai yra suteikęs dvi paskolas, skirtas 2007-2013 m. ir 2014-2020 m. ES fondų investicijomis finansuojamų projektų bendrajam finansavimui užtikrinti. 2007-2013 m. laikotarpiu tam buvo skirta 1,132 mlrd. eurų paskola, 2014-2020 m. – 1,3 mlrd. eurų paskola. EIB taip pat dalyvauja Lietuvoje įgyvendinat JEREMIE ir JESSICA iniciatyvas.

Lietuvai skirtą EIB parengtą vaizdo siužetą, kuriame parodomi banko veiklos rezultatai mūsų šalyje, galite pamatyti čia.

 

Papildoma informacija

EIB įkurtas 1958 m. Europos ekonominės bendrijos sutartimi (Romos sutartis). Bankas vykdo ES skolinimo institucijos funkcijas, taip padėdamas įgyvendinti ES keliamus tikslus ekonomikos augimo, socialinio teisingumo ir plėtros srityse.

Banko akcininkėmis yra visos ES valstybės narės, o jo Valdytojų tarybą sudaro šių šalių finansų ministrai. EIB teikia ilgalaikį finansavimą patikimoms investicijoms, taip siekiant prisidėti prie ES politikos tikslų įgyvendinimo.

Daug investicijų bankas skiria mažoms įmonėms, projektams visose ES valstybėse narėse ir daugiau kaip 130 kitų šalių visame pasaulyje finansuoti.

Išsamiau apie EIB