Finansų ministrų laiške – kreipimasis dėl ES ekonominės ir pinigų sąjungos stiprinimo

Data

2018 03 06

Įvertinimas
2
AdobeStock_84093523.jpg

Lietuvos finansų ministras Vilius Šapoka kartu su Danijos, Estijos, Suomijos, Airijos, Latvijos, Nyderlandų ir Švedijos finansų ministrais pasirašė bendrą kreipimąsi dėl ES ekonominės ir pinigų sąjungos ateities. Bendroje šalių pozicijoje akcentuojama, kad svarbiausi prioritetai – fiskalinės drausmės taisyklių laikymasis ir struktūrinių reformų vykdymas, Bankų sąjungos užbaigimas ir Europos stabilumo mechanizmo (ESM) stiprinimas.

„Ekonominė ir pinigų sąjunga kartu su bendra valiuta užtikrina ekonominį stabilumą bei atsparumą finansinėms krizėms, didesnį ekonomikos augimą ir užimtumą, padeda geriau veikti bendrai rinkai. Tai yra priemonė, padedanti siekti Europos Sąjungos tikslų ir pagerinti ES šalyse gyvenančių piliečių gerovę“, – teigia finansų ministras Vilius Šapoka.

Bendrame laiške ES institucijų ir valstybių narių atstovams teigiama, kad ES ekonominės ir pinigų sąjungos užbaigimo kontekste svarstomi klausimai yra aktualūs visoms ES valstybėms, todėl į diskusijas šiuo klausimu reikia įtraukti ne tik euro zonos šalis. Tai svarbu ir ES-27 vienybės išsaugojimui.

Kreipimesi akcentuojama, kad, siekiant stiprios Ekonominės ir pinigų sąjungos, šalys turi imtis reikalingų struktūrinių reformų nacionaliniu lygmeniu bei laikytis Stabilumo ir augimo pakte numatytų fiskalinių taisyklių. Taip pat reiškiamas pritarimas ESM stiprinimui jį transformuojant į Europos valiutos fondą ir įsipareigojimas siekti Bankų Sąjungos užbaigimo.