Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Finansų viceministrė Loreta Maskaliovienė su „Doing Business“ atstovais aptarė Lietuvos pažangą

Data

2018 10 15

Įvertinimas
0
44038446_179219432988275_2165226527266963456_n.jpg

Finansų ministerijos delegacija dvišalio susitikimo su Pasaulio banko (PB) sudaromo reitingo „Doing Business“ atstovais aptarė Lietuvos pažangą, kuriant palankias sąlygas verslo plėtrai Lietuvoje. Susitikimo metu Denpasare (Indonezijoje) pasidžiaugta praeitų metų šuoliu, kai Lietuva „Doing Business“ reitinge iš 21-os šoktelėjo į 16 vietą. Taip pat aptartos rekomendacijos, kur Lietuva galėtų pagerinti rezultatus dar labiau. O kartu – ir savo reitingą.

„Pernai susitikime Vašingtone aptarėme, kaip Lietuva galėtų dalintis patirtimi su kitomis šalimis. Šiemet Pasaulio banko atstovai pasidžiaugė ir jau prasidėjusiais projektais, pvz., su Ukraina mokesčių ir muitų srityje“, - sako finansų viceministrė Loreta Maskaliovienė.

Finansų viceministrė pristatė pastarųjų metų Lietuvos pokyčius, reformas, kurie buvo padaryti finansų sektoriuje. Susitikime, Lietuvai pasiūlius, buvo aptartos galimybės įtraukti papildomus finansų rinką atspindinčius kriterijus, kurie geriau atspindėtų daromą pažangą finansų rinkų sektoriuje.

PB sudaromo „Doing Business“ reitingai atnaujinami kasmet ir atspindi sąlygas užsiimti verslu kiekvienoje valstybėje. „Doing Business 2019“ bus paskelbtas spalio 31 d.

Susitikimas su „Doing Business“ atstovais vyko Tarptautinio valiutos fondo (TVF) ir Pasaulio banko (PB) Valdytojų tarybų metinio susitikimo metu. TVF ir PB metiniame susitikime dalyvavo 15 000 finansų, bankų, akademinės bendruomenių lyderių iš 189 šaliu, 1000 media atstovų.  Įprastai šie susitikimai vyksta Vašingtone (JAV), tačiau kas trejus metus TVF ir PB sprendimu perkeliami į kurią nors pasaulio šalį, kad taip renginio dalyviai galėtų prisidėti prie tos šalies ekonomikos gerinimo.