Finansų viceministrė Miglė Tuskienė išrinkta Europos Tarybos vystymo banko Administracinės tarybos pirmininke

Data

2017 12 04

Įvertinimas
1
Viceministre_M_Tuskiene (15).jpg

Finansų viceministrė Miglė Tuskienė išrinkta Europos Tarybos vystymo banko Administracinės tarybos pirmininke. Tai pirmas kartas, kai Lietuvos atstovas šiame banke užims tokio aukšto lygio pareigas.

„Europos Tarybos vystymo banko, siekiančio šalyse mažinti socialinę atskirtį, Administracinės tarybos pirmininko postas – svarus pasiekimas Lietuvai. Žinoma, tai kartu ir pasiekimas, ir atsakomybė asmeniškai man. Esu įsitikinusi, kad investicijos į socialinę infrastruktūrą, švietimą ir sveikatos apsaugą yra būtinos norint paspartinti socialinę sanglaudą – tai yra pagrindinė šio banko veiklos kryptis“, — teigia finansų viceministrė Miglė Tuskienė.

Papildoma informacija

Europos Tarybos vystymo bankas yra vienintelis Europos vystymo bankas, savo veiklą orientuojantis išskirtinai socialine kryptimi: banko paskolomis finansuojamais projektais siekiama mažinti socialinę atskirtį, apsaugoti pažeidžiamiausių visuomenės grupių gyventojus, siekti darnios plėtros ir gerinti gyvenimo sąlygas. Bankas vienija 41 Europos Tarybos šalį narę. Lietuva, priklausanti vadinamajai tikslinei šalių grupei, prie Europos Tarybos vystymo banko prisijungė 1996 m..

Naudojant banko paskolų lėšas Lietuvoje buvo įkurti reabilitacijos centrai pagyvenusiems asmenims, žmonėms su negalia ir beglobiams vaikams, renovuoti mokslo paskirties ir aukštųjų mokyklų pastatai, pagal Grįžtančiųjų tremtinių aprūpinimo gyvenamuoju plotu programą Vilniuje pastatyti specialieji globos namai „Tremtinių namai“.  Europos Tarybos vystymo banko paskolų lėšos taip pat yra investuojamos į socialinės paskirties objektus, įtrauktus į Valstybės investicijų programą.

Europos Tarybos vystymo banko puslapis: http://bit.ly/2AJbGBD

Europos Tarybos vystymo banko pranešimas spaudai: http://bit.ly/2jIS6Li

Viešųjų ryšių skyrius
vrs@finmin.lt    
www.finmin.lrv.lt