Ignalinos atominėje elektrinėje – EP Biudžeto kontrolės komiteto delegacija

Data

2018 04 05

Įvertinimas
1
Visaginas.jpg

Balandžio 5 d., Ignalinos atominėje elektrinėje (AE) lankėsi Europos Parlamento (EP) Biudžeto kontrolės komiteto delegacija. Delegacijos vizito tikslas – įvertinti IAE eksploatavimo nutraukimo progresą bei Europos Sąjungos (ES) investicijų panaudojimo efektyvumą.

„Yra padaryta didelė pažanga, įgyvendinant Ignalinos AE uždarymo projektus. Darbai vyksta pagal planą, o ES investicijos ir valstybės biudžeto lėšos koncentruotos į tiesiogines eksploatavimo nutraukimo veiklas. Visa tai leidžia užtikrinti maksimalų lėšų panaudojimo efektyvumą“, – sakė finansų viceministrė Loreta Maskaliovienė.

Pasak energetikos viceministrės Linos Sabaitienės, šis vizitas – svarbi galimybė Lietuvai ne tik parodyti ryžtą ir progresą vykdant įsipareigojimą ES nutraukti Ignalinos AE eksploatavimą, bet ir vykstančių derybų dėl tolimesnio IAE eksploatacijos nutraukimo finansavimo kontekste, atskleisti ES finansinės paramos ir bendradarbiavimo kuriamą pridėtinę vertę.

„Europos Parlamento Biudžeto kontrolės komiteto delegacija pastarąjį kartą Lietuvoje lankėsi 2012 m., todėl džiaugiamės galėdami parodyti nuo to laiko įvykusį Ignalinos AE eksploatavimo nutraukimo proveržį. Tikimės, kad Lietuvos ir ES bendradarbiavimas bei abipusis įsipareigojimų laikymasis leis ir ateityje užtikrinti nenutrūkstamą progresą, kurti unikalias kompetencijas bei technologijas, sprendžiant visos ES branduolinės saugos klausimus. Ir ypač turint omenyje mūsų laukiantį unikalų iššūkį ir bendrą Lietuvos ir ES tikslą – saugų reaktorių išmontavimą. Labai svarbu, kad visi suprastume, jog tai yra darbas, kurį pradėjus nebebus galimybių sustoti pusiaukelėje ir tam būtina turėti užtikrintą nenutrūkstamą finansavimą“, – sakė L. Sabaitienė.

IAE vykstančio posėdžio ir diskusijos metu delegacijai pristatyta Ignalinos AE eksploatavimo nutraukimo pažanga, kurią pasiekti leido stabilus ES ir nacionalinis finansavimas bei glaudus bendradarbiavimas. Aptarti svarbiausi ateities darbai, akcentuojant, kad jiems vykdyti būtinos nenutrūkstamos tolesnės ES investicijos. Taip pat delegacijos nariams pristatyti svarbiausi lėšų naudojimo efektyvumo, kainos ir projektų valdymo kontrolės bei planavimo ir progreso matavimo klausimai.