Konferencijoje - dėmesys inovacijų vertinimui ir vertinimo inovacijoms

Data

2017 05 18

Įvertinimas
0
Vertinimo_konferencija.jpg

Inovacijomis ir aukšta pridėtine verte paremtas šalies ūkis užtikrins tvarų Lietuvos augimą. Apie tai šiandien kalbėta Finansų ministerijos organizuotoje tarptautinėje konferencijoje „Inovacijų vertinimas ir vertinimo inovacijos“.

Konferencijos tema pasirinkta neatsitiktinai – moksliniai tyrimai, technologinė plėtra ir inovacijos – viena iš prioritetinių 2014 – 2020 m. ES investicijų krypčių. Investicijomis į inovacijas siekiama kurti didžiausią pridėtinę vertę teikiančias paslaugas ar produktus.

Tačiau ES lėšų naudą būtina pamatuoti. Vertinimai, kaip įrodymais grįsto valdymo instrumentas, parodo investicijų poveikį ir efektyvumą bei suteikia galimybes tobulinti investicijų kryptis ir būdus, kad būtų pasiektas geriausias rezultatas.

„Norėdami gauti kokybiškų ir gerų rezultatų iš vertinimų, turime užtikrinti, kad ši sritis taip pat taiko inovacijas. Būtina ieškoti naujų požiūrių ir patikimesnių vertinimo metodų, kurie leistų priimti sprendimus ieškant efektyviausių investicijų krypčių ir būdų“, – sakė finansų viceministrė Loreta Maskaliovienė.

Konferencija organizuota siekiant pasidalinti šalių narių metodinių vertinimo inovacijų taikymo pavyzdžiais, informacija ir užtikrinti aukštą ES investicijų vertinimo kokybę ir skatina sistemingą vertinimo rezultatų naudojimą tobulinant viešąją politiką.

Konferencijoje pranešimus minėtomis temomis skaitys Europos Komisijos, Lietuvos ir kitų ES šalių valstybinių institucijų atstovai, autoritetingi Lietuvos ir užsienio vertinimo ekspertai.

Viešųjų ryšių skyrius
vrs@finmin.lt
www.finmin.lrv.lt