Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Kviečiame dalyvauti konsultacijoje dėl Baltijos šalių bendros padengtųjų obligacijų sistemos kūrimo

Data

2019 03 13

Įvertinimas
0
AdobeStock_47249115.jpeg

Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas (ERPB) su konsultantais pristatė tarpinę ataskaitą dėl vieningo Baltijos valstybių padengtųjų obligacijų reglamentavimo. Joje išskirtos pagrindinės sritys, dėl kurių vienodo teisinio reglamentavimo nacionaliniuose teisės aktuose turi susitarti Lietuva, Latvija ir Estija.

Finansų ministerija viešoms konsultacijoms Lietuvos pakeitimo vertybiniais popieriais ir padengtųjų obligacijų įstatymo projektą pateikė praėjusių metų liepos mėnesį, Seimui įstatymo projektą numatoma teikti svarstyti šio  pavasario sesijoje. Estijoje panašus įstatymas įsigaliojo š. m. kovo 1 d., o Latvija tokį teisės aktą viešosioms konsultacijoms numato pateikti iki vasaros. Šie teisės aktai turės būti atitinkamai pakoreguoti, atsižvelgiant į galutinę ERPB ataskaitą, kuri bus parengta, sulaukus rinkos dalyvių pastabų dėl tarpinės ataskaitos.

Bendra Baltijos valstybių padengtųjų obligacijų sistema turėtų užtikrinti, kad siekiant išleisti padengtąsias obligacijas, bankai kaip užtikrinamąjį turtą galėtų naudoti turtą iš visų trijų valstybių. Taip būtų padidintas kuriamo instrumento patrauklumas.

„Drauge su Latvija ir Estija sparčiai žengiame vieningo padengtųjų obligacijų teisinio reguliavimo link. Toks Baltijos šalių įstatymų harmonizavimas suteiks finansinėms institucijoms daugiau galimybių pritraukti lėšų ir sukurs patrauklų naują instrumentą užsienio investuotojams bei tokiu būdu prisidės prie ilgalaikio šalies ekonomikos augimo skatinimo“, – sako finansų viceministrė Loreta Maskaliovienė.

Ši ataskaita yra platesnio projekto dalis, kuriuo siekiama sukurti bendrą Baltijos šalių kapitalo rinką, apjungiant trijų Baltijos šalių pranašumus ir įveikiant apribojimus, su kuriais jos dažnai susiduria būdamos nedidelėmis valstybėmis.

Su ataskaita galite susipažinti čia. Suinteresuotąsias šalis savo pastabas ir pasiūlymus anglų kalba kviečiame teikti iki š. m. balandžio 3 d. el. paštu PanBaltic.Consultation@finmin.lt, nurodant savo vardą ar instituciją, kontaktinį el. pašto adresą.