Lietuva turi didžiulį potencialą tapti finansinių technologijų lydere regione

Data

2017 08 30

Įvertinimas
0
21208584_10212183744301556_1834137719_n.jpg

Šiandien 20 Lietuvos finansinių technologijų kompanijų susivienijo į „Fintech Lietuva“ asociaciją, kurios įkūrimą skatino ir rėmė Finansų ministerija, Lietuvos bankas bei kitos valstybės institucijos.

„Manau, kad svarbiausia yra turėti ne tik idėją ir kryptį, bet ir planą, kaip ją pasiekti. Džiaugiuosi galėdamas skelbti aiškią žinią pasauliui – siekiame Fintech lyderystės Baltijos ir Šiaurės šalių regione. Šis Lietuvos ambicingas siekis jau yra girdimas, į jį reaguojama. Ir tam, kad pritrauktume investuotojus bei investicijas Fintech kompanijoms kurtis mūsų šalyje, jau esame sukūrę įvairių paskatų, palankią teisinę aplinką, patrauklius sprendimus įvairiuose plėtros etapų lygiuose“, – teigia finansų ministras Vilius Šapoka.

Lietuva finansinių technologijų ir inovacijų sektoriui patraukli dėl savo lanksčios reguliavimo sistemos. Kompanijos gali pasinaudoti „Sandbox“ rėžimu, o licencijavimo procesas – greičiausias tarp Europos Sąjungos valstybių. Esame pajėgūs pritraukti daugiau finansinių technologijų kompanijų siūlydami verslui palankią, ekonomiškai konkurencingą aplinką ir pasaulinio lygio informacinių ir ryšių technologijų infrastruktūrą. Lietuva yra pasaulinė lyderė plačiajuosčio ryšio spartai, šalyje veikia greičiausias pasaulyje viešas „Wi-Fi“ tinklas. Taip pat turime daugybę technologinį išsilavinimą turinčių ir bent viena užsienio kalba kalbančių specialistų.

Pasak ministro, privalome tinkamai išnaudoti visus turimus privalumus ir šalies vietą pasaulio žemėlapyje. Efektyviai veikiančios finansų rinkos, Fintech ir kitų aukštųjų technologijų plėtra ir yra tas raktas, atversiantis kelią tvaraus ir ilgalaikio augimo link.

Šiandien padėtas pagrindas tolesnei inovatyvių finansinių technologijų ir paslaugų plėtrai Lietuvoje. tai suteiks galimybę išnaudot Lietuvos potencialą, pritraukti užsienio kapitalą ir sukurti pigesnes ir patogesnes finansines paslaugas vartotojams ir verslui.

Finansinės technologijos, dar žinomas kaip „FinTech“, – tai pasaulyje dar tik atrandamas inovacijų sektorius. Sąvoka „FinTech“ apibūdinami nauji sprendimai, atskleidžiantys stiprėjančią su procesais, prekėmis ar verslo modeliais susijusių naujovių raidą finansinių paslaugų sektoriuje. Pagrindinis naujojo sektoriaus tikslas – padaryti greitesnes, pigesnes, saugesnes ir efektyvesnes finansines paslaugas. „FinTech“ sąvoka apjungia naujausias informacines technologijas ir finansines paslaugas, apimančias platų spektrą nuo mokėjimų už paslaugas iki skolinimo ar finansavimo, itin svarbaus mažam ir vidutiniam verslui.

Viešųjų ryšių skyrius
vrs@finmin.lt
www.finmin.lrv.lt