Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Lietuvoje besilankantys TVF ekspertai analizuos Lietuvos ekonominę situaciją

Data

2019 11 15

Įvertinimas
1
IMG_20191115_090311.jpg

Šiandien finansų ministras Vilius Šapoka susitiko su Tarptautinio valiutos fondo (TVF) misijos vadovu Lietuvai Borja Gracia bei kitais TVF ekspertais, kurie analizuos Lietuvos ekonominę situaciją. TVF atstovai Lietuvoje dirbs iki lapkričio 21 dienos.

Susitikime TVF ekspertams pristatytos Finansų ministerijos parengtos Lietuvos ekonomikos prognozės ir  ateinančių metų biudžeto projektas, aptartos rizikos, su kuriomis susiduria pasaulio ekonomika.

„Didžiausią dėmesį susitikime skyrėme kitų metų šalies biudžetui. Jis orientuotas į skurdo mažinimą, efektyvumo didinimą, ir kartu – realistinis ir subalansuotas. Nors šalies ekonomika šiuo metu nuosaikiai auga, situacija tiek Lietuvoje, tiek visame pasaulyje nuolatos kinta, todėl rengiant biudžetą svarbu užtikrinti stabilumą ir fiskalinę drausmę, pasirengti galimiems iššūkiams ateityje. Neabejoju, kad būsimos TVF ekspertų įžvalgos padės Lietuvos ekonomikai siekti tvaraus augimo ir prisitaikyti prie pasaulinių pokyčių“, – teigia V. Šapoka.

TVF atstovai vizito metu taip pat planuoja susitikti su kitų valstybės institucijų, Lietuvos banko bei privataus sektoriaus atstovais.

 

Papildoma informacija:

  • Tarptautinis valiutos fondas (TVF) įkurtas 1944 metais Breton Vudse (JAV) vykusioje Jungtinių Tautų konferencijoje.
  • Fondo įkūrimo tikslas – skatinti tarptautinį bendradarbiavimą pinigų ir valiutų kursų politikoje, stiprinti pasaulio ekonomikos augimą, didinti užimtumą bei suteikti laikiną finansinę pagalbą šalių narių mokėjimų balanso problemoms spręsti.
  • TVF nare Lietuva yra nuo 1992 m.
  • Šiuo metu TVF priklauso 189 pasaulio valstybės.