Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Lietuvos biudžeto projektas pateiktas Europos Komisijai ir Euro grupei

Data

2017 10 17

Įvertinimas
0
3.jpg

Šiandien Finansų ministerija Europos Komisijai ir Euro grupei pateikė 2018 metų Lietuvos biudžeto projektą – tai privalo padaryti kiekviena euro zonos narė. Biudžeto projekto pateikimas Europos Komisijos vertinimui yra viena svarbiausių Europos semestro dalių, kai pateikiamos išvados apie visų Euro zonos šalių, tarp jų – ir Lietuvos – planuojamų biudžetų atitikimą Stabilumo ir augimo paktui (toliau – SAP).

SAP – pagrindinis Europos sąjungos dokumentas, nustatantis fiskalinės drausmės taisykles ir jų įgyvendinimo procedūras. Tai yra svarbiausia Lietuvos vidutinio laikotarpio biudžetų planavimo sistemos dalis.

„Europos Komisijai teikiame 2018 metų biudžeto projektą, kuris mūsų vertinimu atitinka nacionalines ir Europos Sąjungos fiskalinės drausmės taisykles. Jų laikymasis užtikrina viešųjų finansų tvarumą vidutiniu laikotarpiu ir sudaro sąlygas mažinti valdžios sektoriaus skolą“, – teigė finansų ministras Vilius Šapoka.

Biudžeto projekte pateikiamos: išsamios valdžios sektoriaus finansų projekcijos, ekonomikos raidos perspektyvų apžvalga vidutiniuoju laikotarpiu, išskiriami 2018 metais numatomi išlaidų pokyčiai ir mokesčių sistemos pakeitimai, geresnio mokesčių administravimo tikslai ir jų įgyvendinimo priemonės.

Europos Sąjungos institucijoms pateiktas Lietuvos biudžeto projektas parengtas pagal 2018 metų valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymo, „Sodros“ ir privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžetų projektus, kuriems Vyriausybė pritarė praėjusią savaitę. Valdžios sektoriaus finansų projekcijos atspindi vykdomą fiskalinę politiką ir jos pokyčius, atsižvelgiant į ekonomikos būklę bei jos perspektyvas, taip pat atitinka Lietuvos stabilumo 2017 m. programoje įtvirtintus fiskalinius tikslus.

Europos Komisijai ir Euro grupei pateiktas 2018 metų Lietuvos biudžeto projektas.

Viešųjų ryšių skyrius
vrs@finmin.lt
www.finmin.lrv.lt