Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Lietuvos Vyriausybės vertybinių popierių aukcionuose – naujas dalyvis

Data

2019 10 07

Įvertinimas
0
AdobeStock_99925459.jpeg

Šiandien, spalio 7 d., Lietuvos Vyriausybės vertybinių popierių (VVP) aukcione dalyvavo naujas dalyvis – Finansų ministerija pasirašė VVP aukciono dalyvio sutartį su Austrijos banku „Erste Group Bank AG“. Tai – reikšmingas įvykis visai Baltijos rinkai, rodantis augantį Centrinės Europos investuotojų susidomėjimą Lietuvos vidaus VVP rinka bei pasitikėjimą šalies ekonomine raida.

„Austrijos banko atėjimas suteiks daugiau galimybių Centrinės Europos investuotojams lengvai ir reguliariai įsilieti į Lietuvos VVP platinimo sistemą ir tokiu būdu išplėsti jos pirkėjų bazę. Kartu tai didins aukcionų pasiūlymų  likvidumą bei konkurencingumą, skatins antrinę rinką“, – teigia Finansų ministerijos Valstybės iždo departamento direktorius Audrius Želionis.

Vyriausybė, įgyvendindama skolinimosi strategiją, vidaus rinkos aukcionuose kasmet išplatina VVP už 1-1,2 mlrd. eurų. Šiais metais platinamos 3, 5, 7 ir 10 metų nominalios trukmės Vyriausybės obligacijos.

Austrijos bankas „Erste Group Bank AG“ tapo septintuoju banku, dalyvaujančiu VVP aukcionuose. Šiuo metu Lietuvos VVP aukcionuose dalyvauja AS „Citadele banka“ (Latvija), AS „Luminor Bank“, AB „SEB bankas“, AB „Swedbank“, AS „Swedbank“ (Latvijos komercinis bankas), AB „Šiaulių bankas“.

VVP aukcionuose gali dalyvauti tik tie bankai ir finansų maklerio įmonės, kurie atitinka Finansų ministerijos nustatytus reikalavimus ir yra pasirašę VVP aukciono dalyvio sutartis.

„Erste Group Bank AG“ įkurtas Austrijoje 1819 m. kaip pirmasis taupomasis bankas. Šiuo metu bankas aptarnauja 16,5 mln. klientų daugiau kaip 2400 filialuose septyniose šalyse – Austrijoje, Kroatijoje, Čekijos Respublikoje, Vengrijoje, Rumunijoje, Serbijoje, Slovakijoje.