Metiniame ERPB susitikime bus diskutuojama dėl Banko veiklos strateginių gairių

Data

2019 05 07

Įvertinimas
0
AdobeStock_115372019.jpeg

Gegužės 7-9 dienomis finansų ministras Vilius Šapoka dalyvaus Europos rekonstrukcijos ir plėtros banko (ERPB) valdytojų tarybos metiniame susitikime Sarajeve (Bosnija ir Hercegovina).

Metiniame susitikime ERPB valdytojai aptars ERPB strategijos įgyvendinimo pažangą, galimybes didinti Banko įsitraukimą ERPB veiklos valstybėse bei diskutuos dėl tolimesnių Banko veiklos strateginių gairių 2021-2025 m. laikotarpiui.

ERPB sėkmingai įgyvendina savo „perėjimo į rinkos ekonomiką“ mandatą, derindamas investicijas su technine pagalba, siekiant paskatinti ekonomines reformas. 2018 m. Bankas investavo 9,5 mlrd. eurų į 395 projektus regionuose, kuriuose vykdo veiklą. Lietuvoje 2018 m. ERPB investavo 141 mln. eurų į 8 projektus bei reikšmingai prisidėjo ekspertine pagalba prie Lietuvos kapitalo rinkos plėtros, įgyvendinant projektą pagal ES Struktūrinių reformų rėmimo programą.

Numatoma, kad Banko paskolų portfelis toliau augs, daugiau dėmesio bus skiriama privataus sektoriaus projektams, skolinimui savivaldos lygmenyje, bus siekiama užtikrinti, kad 40 proc. Banko metinių investicijų sudarytų investicijos į perėjimo prie žaliosios ekonomikos projektus. Diskutuojant dėl tolimesnių Banko veiklos strateginių gairių, didelis dėmesys bus skiriamas įgūdžių puoselėjimui, kurio poreikis susijęs su demografiniais pokyčiais, automatizacija ir naujosiomis technologijomis, tokiomis kaip dirbtinio intelekto taikymas, robotai ir pan. Atsižvelgiant į technologijų įtaką, paplitimą bei kuriamus trikdžius, ERPB reikalingi įgūdžiai ir žinios technologijų įtakos įmonėms ir reguliacinei aplinkai srityse, ypatingai finansų sektoriuje.

ERPB valdytojų tarybos metinio susitikimo metu taip pat vyks verslo forumas, kurio šių metų tema yra „Ekonomikų susiejimas siekiant tvaresnio augimo“ (ang. Connecting Economies for Stronger Growth). Jame finansų ministras V. Šapoka dalyvaus panelinėje diskusijoje apie Blockchain technologijas ir jų sukuriamą vertę, dažniausiai naudojamas sritis bei šioms technologijoms būtiną reguliavimą. Ministras pristatys Lietuvos patirtį kuriant palankią verslui reguliacinę aplinką bei valdant su inovacijomis susijusias rizikas.

Vizito Sarajeve metu finansų ministras V. Šapoka taip pat susitiks su ERPB prezidentu Suma Chakrabarti.

Papildoma informacija:

Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas (ERPB) – tarptautinė finansų institucija, įsteigta 1991 m. Banko narėmis yra 67 valstybės ir dvi tarptautinės institucijos – Europos Komisija ir Europos investicijų bankas.

Lietuva ERPB nare yra nuo 1992 m. Bankas  mūsų šalyje yra investavęs į 88 projektus, investicijos iš viso siekia 861 mln. eurų. Lietuvoje ERPB prisideda prie energetikos, transporto infrastruktūros projektų, dalyvauja palaikant finansinių institucijų stabilumą (ERPB yra stambiausias AB „Šiaulių bankas“ akcininkas), plėtojant kapitalo rinką, taip pat teikia paskolas smulkiam ir vidutiniam verslui.

ERPB valdytojų taryba yra aukščiausias ERPB valdymo organas. ERPB valdytojas iš Lietuvos yra finansų ministras Vilius Šapoka.