Ministro V. Šapokos vizitas Pekine – bendradarbiavimo galimybės finansinių inovacijų, mokslo ir žaliųjų finansų srityse

Data

2018 05 25

Įvertinimas
4
AdobeStock_192214185.jpeg

Gegužės 27 dieną finansų ministras Vilius Šapoka pradeda vizitą Kinijoje, kur dalyvaus tarptautinėje Kinijos prekybos ir paslaugų parodoje CIFTIS, susitiks su Kinijos finansų ministerijos vadovais bei Kinijos finansinių paslaugų sektoriaus atstovais.

CIFTIS parodoje Vilius Šapoka pristatys Lietuvos patirtį, kuriant palankią reguliavimo aplinką „fintech“ įmonėms ir užtikrinant tinkamą vartotojų apsaugą, taip pat Lietuvos siekį tapti finansinių technologijų tarptautiniu centru bei kvies Kinijos verslą investuoti mūsų šalyje. Renginio metu Lietuvos Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) ir CIFTIS pasirašys susitarimą dėl bendradarbiavimo mokslo ir inovacijų srityje.

Susitikimuose su Kinijos finansų ministerijos, Centrinio banko vadovais bus apsikeista nuomonėmis apie bendradarbiavimo finansinių paslaugų sektoriuje galimybes, ES ir Kinijos ryšių plėtojimą, tvarių finansų svarbą įgyvendinant aplinkosauginius ir socialinius projektus bei finansinių technologijų plėtrą ir iššūkius. Ministras taip pat pristatys Lietuvos siekį tapti „16+1“ formato, į kurį įeina Kinijos ir Centrinės, Rytų bei Pietryčių Europos valstybės, finansinių technologijų koordinavimo centru. Tai sudarytų sąlygas  mūsų šaliai bendrauti su Kinija tiesiogiai.

Vizito programoje taip pat numatyti susitikimai su Kinijos verslo atstovais, Lietuvos garbės konsulu Mongolijoje, Mongolijos Parlamento ir verslo atstovais, su kuriais bus aptartos finansinių paslaugų plėtros tendencijos, reguliavimo pokyčiai bei galimybės investuoti Lietuvoje.

* CIFTIS – tai tarptautinė prekybos ir paslaugų paroda, kurią organizuoja Kinijos valstybės taryba ir Pekino miesto savivaldybė nuo 2012 m. Paroda yra vertinga galimybė išgirsti pasaulinio lygio finansų rinkos atstovų įžvalgas bei siūlymus, kurie padėtų Lietuvai tapti dar patrauklesne baze inovatyvių finansinių technologijų bendrovėms.