Moksleiviai domėjosi ne tik finansais, bet ir sėmėsi žinių rinkdamiesi specialybę

Data

2017 08 24

Įvertinimas
1
moksleiviai i vyriausybe.jpg

Fiskalinė politika, Lietuvos įvaizdis užsienyje, biudžeto formavimas ir kiti klausimai domino „Moksleiviai į Vyriausybę“ dalyvius Martyną Galnaitį ir Edgarą Nausėdą. Šie du moksleiviai visą savaitę stažavosi Finansų ministerijoje.

„Visada smagu bendrauti su jaunais, talentingais žmonėmis, kurie domisi ne tik valstybės valdymu, šalies ekonominėmis aktualijomis, bet ir patys yra aktyvūs savo mokyklų, tarptautinių bendruomenių nariai. Įdomu buvo su jais padiskutuoti apie šalies fiskalinę politiką, Lietuvos vaidmenį Europos Sąjungoje ir žinoma, pačių moksleivių ateitį, jų mokslo ir karjeros planus. Tikiuosi, kad ateityje jie patys aktyviai prisidės prie Lietuvos gerovės kūrimo“, – po susitikimo su moksleiviais kalbėjo finansų viceministrė Miglė Tuskienė.

Projekte dalyvaujantys moksleiviai lankėsi Finansų ministerijoje bei jai pavaldžiose įstaigose: Lietuvos statistikos departamente, Centrinėje projektų valdymo agentūroje, Valstybinėje mokesčių inspekcijoje. M. Galnaitis bei E. Nausėda susipažino su Muitinės departamento veikla, svečiavosi Pinigų muziejuje bei Prabavimo rūmuose. Taip pat lankėsi UAB „Lietuvos energija“, kur turėjo galimybę susipažinti ir padiskutuoti su generaliniu direktoriumi D. Misiūnu.

„Man buvo įdomu sužinoti, kaip koordinuojamos pavaldžios institucijos, kaip priimami sprendimai. Galiu pasakyti, kad turime būti supratingesni žmonėms, kurie dirba valstybiniame sektoriuje, nes tik artimiau susipažinęs su didžiule valstybės valdymo sistema gali suprasti, kad asmeninės ambicijos negali aplenkti įstatymo ir tvarkos bei bendros valstybės vizijos“, – teigė šiemet į dvyliktą klasę eisiantis kaunietis Martynas Galnaitis.

Pasak palangiškio dvyliktoko E. Nausėdos, Finansų ministerijoje ir jos pavaldžiose įmonėse dirba savo srities profesionalai, kurie gerai išmano kuruojamą sritį: „Šios stažuotės metu tikrai daug sužinojome ir išgirdome apie šalies finansus. Pats ketinu rinktis ekonomikos studijas ir pokalbiai su savo srities ekspertais tik dar labiau sustiprino mano pasirinkimą“.

„Moksleiviai – į Vyriausybę“ – jau devintus metus organizuojamas projektas. Jo tikslas – gabius Lietuvos baigiamųjų klasių moksleivius skatinti domėtis valstybės institucijų veikla, supažindinti su darbo viešajame sektoriuje principais ir skatinti prisidėti prie pilietinės visuomenės formavimo.