Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Prasidėjo derybos dėl 2021-2027 m. ES biudžeto

Data

2018 05 02

Įvertinimas
1
AdobeStock_50134926.jpeg

Šiandien Europos Komisija pateikė pasiūlymą dėl 2021–2027 m. Europos Sąjungos biudžeto, vadinamo Daugiamete finansine programa. Šio pasiūlymo pagrindu jau gegužės viduryje prasidės derybos tarp valstybių narių, o jų pasiektam susitarimui, kuris priimamas vienbalsiai, turės pritarti ir Europos Parlamentas.

2021–2027 metams Komisija siūlo 1 134,6 mlrd. apimties Europos Sąjungos biudžetą, kuris sudarytų 1,11% ES bendrųjų nacionalinių pajamų. Vertinant 2018 m. kainomis, Sanglaudos politikai siūloma skirti 330,6 mlrd. eurų, Bendrajai žemės ūkio politikai – 325,28 mlrd. eurų, ES infrastruktūros tinklų priemonei – 21,72 mlrd. eurų, Kaimynystei ir tarptautinio bendradarbiavimo instrumentui – 79,2 mlrd. eurų. Naujajame ES biudžete Ignalinos atominės elektrinės eksploatavimo nutraukimui numatoma skirti 490 mln. eurų. Europos Komisijos siūlymu, sutarimas dėl naujos ES Daugiametės finansinės programos turėtų būti pasiektas iki 2019 m., kad nevėluotų naujo laikotarpio programos.

„Suprantame, kad Europos Komisijai teko sunki užduotis – surasti balansą tarp finansavimo tradicinėms politikos sritims – Sanglaudos politikai ir žemės ūkiui – ir naujiems ES iššūkiams – gynybai, saugumui ir migracijai. Tai sudėtingo derybų proceso tarp 27 ES valstybių narių pradžia. Nors bendra pasiūlyta biudžeto apimtis pakankamai ambicinga, tačiau svarbu įvertinti Europos Sąjungos biudžeto pokyčius, susijusius su naujų instrumentų atsiradimu, kaip ES biudžeto programų lėšos bus paskirstytos ES regionams ir kaip tai paveiks Lietuvai aktualias finansavimo sritis,“ – sakė finansų ministras V. Šapoka.

Ministro teigimu, Lietuvos pagrindiniai prioritetai, derantis dėl kitos Daugiametės finansinės programos, yra pakankamas finansavimas Sanglaudos politikai, Lietuvos žemdirbių gaunamų tiesioginių išmokų konvergencija su ES vidurkiu, tęstinis ir pakankamas ES finansavimas Ignalinos atominės elektrinės uždarymui, „Rail Baltica“ projekto užbaigimui, elektros tinklų sinchronizacijai su Europos tinklais ir Kaliningrado specialiajai tranzito schemai.

Gegužės mėnesio pabaigoje – birželio mėnesio pirmoje pusėje Europos Komisija pateiks ES politikos sričių (Sanglaudos, Bendrosios žemės ūkio politikos ir t.t.) teisės aktus, kuriuose bus detalizuoti ES remiamų programų prioritetai ir taisyklės bei pateikta daugiau informacijos dėl lėšų paskirstymo tarp Europos Sąjungos regionų.