Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Savivaldybėms trumpinami dotacijų skyrimo ir išmokėjimo terminai

Data

2020 03 27

Įvertinimas
1
AdobeStock_169233327.jpeg

Ekstremaliosios situacijos dėl COVID-19 plitimo Lietuvoje laikotarpiu, siekiant spartinti Europos Sąjungos (ES) lėšų investicijas – trumpinami valstybės biudžeto lėšų dotacijų savivaldybėms skyrimo ir išmokėjimo veiksmų terminai. Sutrumpinus dotacijų administravimo veiksmų terminus, savivaldybės galės greičiau įgyvendinti projektus, o lėšų išmokėjimai greičiau pasieks projektų vykdytojus.

Dotacijų skyrimo vertinimui yra numatytos 5 darbo dienos, o priimtos išvados savivaldybei pateikiamos per  minimalią 1 darbo dienos trukmę, taip pat sutrumpinti ir kiti terminai.

Valstybės biudžeto lėšų dotacijos nuo 2016 metų vidurio skiriamos savivaldybėms, kaip laikina pagalba jų įgyvendinamų ES struktūrinių fondų projektų nuosavų lėšų trūkumui padengti tais atvejais, kai savivaldybė neturi galimybių finansuoti šių projektų skolintomis lėšomis, nes viršytų įstatymuose numatytus limitus.

Įsakymą, kuriuo dotacijų skyrimo ir išmokėjimo terminai savivaldybėms sutrumpinti iki minimalių, rasite čia.