Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Šiaurės investicijų bankui - svarbus vaidmuo siekiant sušvelninti koronaviruso krizės padarinius Šiaurės ir Baltijos šalyse

Data

2020 03 27

Įvertinimas
0
2278_eee7abb055d1a3361a0e047dbe246c9d.jpg

Pasaulio šalims ir tarptautinėms finansų institucijoms telkiant pastangas maksimaliai reaguoti ir prisidėti prie COVID-19 pandemijos keliamų ekonominių padarinių sušvelninimo, Šiaurės ir Baltijos šalių ministrai, Šiaurės investicijų banko (ŠIB) valdytojai, šiandien paragino Banką imtis skubių veiksmų siekiant sumažinti Koronaviruso krizės padarinius.

Valdytojai ragina Banką maksimaliai padidinti paskolų teikimą regiono įmonėms, kurios yra paveiktos krizės. Tokiu būdu, Bankas galėtų remti ekonomikos stabilizavimą Šiaurės ir Baltijos šalyse.

„Tikimės, kad ŠIB suteiks paramą tvarioms įmonėms, susidūrusioms su krizės sukeltais trumpalaikiais likvidumo sunkumais. ŠIB turi teikti paskolas finansiniams tarpininkams, kurie perskolintų lėšas smulkiam ir vidutiniam verslui, bei suteikti tiesioginį finansavimą didesnėms įmonėms, patiriančioms nuosmukį. Taip pat labai svarbu, kad Bankas užtikrintų paramą įmonėms, patiriančioms sunkumus, ir padėtų joms sumažinti dabartinės krizės padarinius. Bankas turėtų kuo daugiau remti valstybių narių įmones siekiant įveikti krizę“.

Šiaurės investicijų bankas

Šiaurės investicijų banką bendrai valdo Šiaurės ir Baltijos šalys. Banko tikslas - finansuoti projektus, kurie didina produktyvumą ir stiprina aplinkos apsaugą  valstybėse narėse. Bankas taip pat gali padėti savo nariams esant ekonominei krizei. ŠIB pasižymi stipria finansine būkle, kurią parodo jo aukščiausi kredito reitingai. Banko įprastinė metinės veiklos apimtis – 3-4 milijardai eurų.

Banko direktorių valdyba apsvarstys skolinimo padidinimą atsižvelgdama į nuolat atnaujinamą informaciją remiantis Banko rizikos valdymo sistema ir patikimos bankininkystės praktika.

Anglišką pranešimą galite skaityti čia.