Šiaurės ir Baltijos šalių balsas Pasaulio banke girdimas ir vertinamas

Data

2019 09 23

Įvertinimas
0
IMG_20190923_100635.jpg

Finansų viceministrė Miglė Tuskienė pirmadienį ministerijoje susitiko su naujuoju Šiaurės ir Baltijos šalis Pasaulio banke atstovaujančiu vykdomuoju direktoriumi Geir H. Haarde. Su liepą pareigas pradėjusiu eiti G. H. Haarde viceministrė aptarė aktualius Pasaulio banko ir paramos vystymuisi klausimus, spalį vyksiančio Pasaulio banko ir TVF metinio susitikimo klausimus bei kaip jie atitinka Šiaurės ir Baltijos šalių prioritetus.

„Lietuva, kaip ir kitos Šiaurės ir Baltijos šalys, Pasaulio banką mato kaip pagrindinę instituciją, kurios iniciatyvos padeda besivystančioms šalims augti ir vystytis. Prisimename, kai Lietuva po nepriklausomybės atkūrimo buvo viena iš tų, kuriems tokia pagalba buvo reikalinga, bet šiandien jau galime padėti patys – ne tik piniginiais įnašais, bet, svarbiausia, dalindamiesi savo žiniomis ir patirtimi“, – sako finansų viceministrė Miglė Tuskienė.

Šiaurės ir Baltijos šalys aktyviai remia Pasaulio banką ir jo siekį skatinti integracinį augimą besivystančiose šalyse bei sprendžiant klimato kaitos darbotvarkės klausimus. Pasak finansų viceministrės, Šiaurės ir Baltijos šalių bendradarbiavimas su Pasauliu banku – ypač stiprus, o bendra šalių pozicija tarptautinėje finansų institucijoje – girdima ir vertinama.

Lietuva, dalyvaudama Pasaulio banko veikloje, siekia prisidėti prie globalinių pastangų mažinti skurdą besivystančiose šalyse, padedant jose kurti ir puoselėti demokratiją, saugumą ir stabilumą, taip pat plėtoti žmogaus teises ir lyčių lygybę.

 

Papildoma informacija:

  • Vizito Lietuvoje metu Geir H. Haarde taip pat susitiko su užsienio reikalų viceministru Neriu Germanu.
  • Pasaulio bankas yra tarptautinė finansų institucija, įsteigta 1944 m.
  • Pagrindinis Pasaulio banko tikslas – sumažinti pasaulinį skurdą gerinant sąlygas investicijoms, darbo vietų sukūrimui ir nuosekliam augimui.
  • Nuo 1992 m. Lietuva yra šių Pasaulio banko grupės organizacijų narė: Tarptautinio rekonstrukcijos ir plėtros banko, Tarptautinės finansų korporacijos, Daugiašalės investicijų draudimo agentūros ir Tarptautinio investicinių ginčų sprendimo centro, o nuo 2011 m. Lietuva yra ir Tarptautinės plėtros asociacijos narė.
  • Pasaulio banko sudaromame reitinge „Doing Business 2019“ Lietuva pernai pakilo tarp geriausias verslo sąlygas turinčių pasaulio valstybių. Iš 16 vietos į 14 įkopusi Lietuva naujausiame reitinge užima aukščiausią poziciją per visą „Doing Business“ istoriją.