Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Šiaurės ir Baltijos šalys kartu su Pasaulio banku telkia pastangas kovai su COVID-19 padariniais besivystančiose šalyse

Data

2020 06 02

Įvertinimas
0
123.jpg

Finansų ministras Vilius Šapoka kartu su kitais Pasaulio banko (PB) Šiaurės ir Baltijos šalių valdytojais video konferencijos metu kalbėjosi su PB prezidentu David Malpass. Susitikimo tikslas – aptarti PB atsaką į koronaviruso (COVID-19) pandemiją ir pagalbą besivystančioms šalims.

Reaguodamas į COVID-19 pandemiją, PB kovo mėn. patvirtino 14 mlrd. JAV dolerių pagalbos besivystančioms šalims paketą. Pagalbos paketo lėšomis bus finansuojamos ne tik sveikatos apsaugos išlaidos, tai bus ir parama skurdžiausioms valstybėms kovojant su COVID-19 sukeltos ekonominės ir socialinės krizės padariniais. Taip pat PB įsipareigojo per ateinančius 15 mėn. skirti iki 160 mlrd. JAV dolerių platesnei ekonominei programai besivystančiose šalyse, kuri padėtų atgaivinti ir paskatinti ekonomiką.

V. Šapoka susitikimo metu pažymėjo, kad padedant besivystančioms šalims atgaivinti ekonomiką, bus labai svarbus privataus sektoriaus įsitraukimas ir darbo vietų kūrimas. Taip pat būtina kalbėti apie platesnę ekonominę transformaciją ir produktyvumo didinimą, siekiant auginti aukštesnės pridėtinės vertės darbo vietų skaičių, kartu siekiant, jog ekonomika būtų labiau įtrauki, žalia ir moderni.

„Naujosios technologijos ne tik gali paskatinti naujų darbo vietų atsiradimą ir produktyvumo didėjimą, tačiau gali lemti ir mažiau kvalifikuotų darbo vietų nykimą, todėl norint išvengti neigiamų padarinių ir pasinaudoti ketvirtąja pramonės revoliucija, būtina investuoti į technologijas ir žmogiškąjį kapitalą“, – teigė finansų ministras V. Šapoka.

Video konferencijos metu su PB prezidentu buvo aptarti PB organizacijų grupės veiklos ir paramos vystymuisi klausimai, PB vaidmuo sprendžiant klimato kaitos darbotvarkės klausimus, taip pat mobilizuojant privataus sektoriaus investicijas į besivystančias šalis, sutelkiant šalių vidaus išteklius, skatinant lyčių lygybę ir siekiant Jungtinių Tautų 2015 m. patvirtintų Darnaus vystymosi tikslų (https://sustainabledevelopment.un.org/sdgs).

Papildoma informacija:

Pasaulio bankas yra tarptautinė finansų institucija, įsteigta 1944 m. Pagrindinis Pasaulio banko tikslas – sumažinti pasaulinį skurdą gerinant sąlygas investicijoms, darbo vietų sukūrimui ir nuosekliam augimui. Nuo 1992 m. Lietuva yra šių Pasaulio banko grupės organizacijų narė: Tarptautinio rekonstrukcijos ir plėtros banko, Tarptautinės finansų korporacijos, Daugiašalės investicijų draudimo agentūros ir Tarptautinio investicinių ginčų sprendimo centro, o nuo 2011 m. Lietuva yra ir Tarptautinės plėtros asociacijos narė.