Stabilumo programa – teigiamas Europos komisijos vertinimas

Data

2018 05 23

Įvertinimas
1
FM_V_Sapoka (14).JPG

Lietuva atitiks Stabilumo ir augimo pakto reikalavimus fiskalinei drausmei – tokią išvadą šiandien rekomendacijose mūsų šaliai paskelbė Europos Komisija (EK), teigiamai įvertinusi Lietuvos stabilumo 2018 metų programą.

„Siekiame atsakingai valdyti viešuosius finansus, įgyvendinti struktūrinius pokyčius sotesnei Lietuvos ateičiai, tačiau tuo pačiu kaupti fiskalinius rezervus ne tokiems geriems laikams. Europos komisijos vertinimas dar kartą patvirtina, kad žinome, ko siekiame ir tai, jog mūsų kryptys bei prioritetai teisingi“, – sako finansų ministras Vilius Šapoka.

EK teigiamai vertina Lietuvos pažangą įgyvendinant geresnio mokesčių administravimo, kovos su šešėliu ir korupcijos prevencijos priemones ir teigia, kad pastaraisiais metais šalis juda teisinga linkme.

Teigiamai įvertinta 2018 m. pradėta įgyvendinti švietimo sistemos pertvarka, tačiau atkreipiamas dėmesys, kad svarbu tęsti pradėtus procesus, atsižvelgiant į visuomenės senėjimo tendencijas ir darbo rinkos poreikius.

EK rekomendacijose Lietuvai siūlo plėsti ekonomikos augimo nestabdančių mokesčių bazes, užtikrinti ilgalaikį pensijų sistemos tvarumą ir pensijų adekvatumą. Rekomenduojama gerinti mokesčių ir išmokų sistemą, kad būtų mažinamas skurdas ir pajamų nelygybė.

Rekomendacijose atkreipiamas dėmesys į produktyvumo augimą, viešųjų investicijų efektyvumo didinimą, efektyvų inovacijų ir tyrimų koordinavimą Vyriausybės lygiu. EK atkreipia dėmesį į švietimo kokybės ir efektyvumo svarbą darbo rinkos poreikiams. Siūloma remti mokslo ir verslo bendradarbiavimą, siekiant mažinti atotrūkį tarp jų.

Rekomenduojama gerinti sveikatos apsaugos sistemos veikimą, stiprinti ligų prevenciją ir ilgalaikės slaugos kokybę bei prieinamumą.

 

EK rekomendacijas Lietuvai rasite čia.