Susitikime su EBPO – dėmesys nuosekliai narystės siekiančios Lietuvos pažangai

Data

2017 07 20

Įvertinimas
0
170720_finmin_foto.JPG

Lietuvos stojimo į Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizaciją (EBPO)  progresas, vertinimai EBPO komitetuose, kuriuose pagal kompetenciją dalyvauja Finansų ministerijos atstovai, bei tolimesni stojimo į EBPO veiksmai – kertinės temos, aptartos šiandien vykusiame finansų viceministrės Loretos Maskaliovienės susitikime su vyriausiuoju Lietuvos stojimo koordinatoriumi Nicola Bonucci.

„Lietuva jau kitąmet tikisi gauti pakvietimą prisijungti prie EBPO, tad kiekviena galimybė aptarti tai, kas nuveikta, ir tai, kur dar turime pasitempti – aukso vertės. Judėjimą teisinga linkme rodo tai, kad gavome oficialų Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos Finansų rinkų komiteto pritarimą, teigiamus Draudimo ir privačių pensijų komiteto vertinimus, tačiau, kalbėdamiesi su atstovais, ne mažiau dėmesio skyrėme ir ateityje dar laukiantiems iššūkiams aptarti“, – po susitikimo teigė viceministrė L. Maskaliovienė.

Prašymą tapti EBPO nare Lietuva pateikė 2002 metais, 2012 m. jį atnaujino, o 2015 m. priėmė Lietuvos prisijungimo prie EBPO Konvencijos veiksmų planą, kitaip vadinamą Stojimo veiksmų planu.

Apie EBPO ir Lietuvos narystės stojimo procesą

Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (EPBO) – daugiašalis forumas, kuriame valstybių narių ekspertai diskutuoja ir plėtoja naujas ekonominės bei socialinės politikos gaires, kurios vėliau taikomos praktikoje. Šiuo metu EPBO priklauso 35 valstybės.

2015 m. birželio 4 d. EBPO Ministrų tarybos susitikime Lietuva buvo oficialiai pakviesta pradėti stojimo į EBPO procesą. 2015 m. liepos 8 d. priimtas Lietuvos stojimo į EBPO veiksmų planas, numatantis pagrindines gaires apie 3 m. truksiančiam stojimo procesui.

2015 m. gruodžio 16 d. LR Vyriausybė patvirtino pradinių Lietuvos stojimo pozicijų visų EBPO teisės aktų atžvilgiu sąvadą – Pradinį memorandumą. Jo pagrindu prasidėjo techninis stojimo etapas, kurio metu 21 EBPO komitetas turi išnagrinėti Lietuvos atitikimą EBPO teisės aktams ir standartams bei pritarti Lietuvos narystei Organizacijoje. Dėl Lietuvos narystės jau gauti pritarimai Prekybos ir Finansų rinkų komitetuose.

Šiuo metu EBPO ekspertai renka duomenis apie Lietuvą ir rengia technines peržiūras, kurių pagrindu likę EBPO komitetai vertins Lietuvos narystės EBPO galimybes ir pateiks išvadas.

Viešųjų ryšių skyrius
vrs@finmin.lt
www.finmin.lrv.lt