Susitikime su EIB viceprezidentu Alexander Stubb – dėmesys ateities bendradarbiavimo perspektyvoms

Data

2017 09 12

Įvertinimas
0
IMG_0344_low.jpg

Finansų ministras Vilius Šapoka šiandien susitiko su naujuoju Europos investicijų banko (EIB) viceprezidentu Alexander Stubb, atsakingu už Baltijos regioną. Susitikimo metu aptartas daugiabučių namų renovacijos programos JESSICA II, Rizikos pasidalinimo fondo Lietuvoje įgyvendinimas bei Europos strateginių investicijų fondo (EFSI), pagrindinio Investicijų plano Europai, dar vadinamo Junkerio planu, elemento įgyvendinimas. Taip pat aptartas EIB vaidmuo įgyvendinant ES užsienio politikos prioritetus, įskaitant veiklą Ukrainoje.

„Susitikime su naujuoju EIB viceprezidentu aptarėme jau vykdomus ir ateityje planuojamus projektus, ES politikos aktualijas bei EIB vaidmenį įgyvendinant ES prioritetus, ypatingą dėmesį skyrėme EIB investicijoms Ukrainoje. Taip pat kalbėjome apie Rizikos pasidalijimo fondą ir JESSICA II programos plėtojimą. Jų dėka atnaujinsime daugiau nei penkiasdešimt tūkstančių butų ir pasieksime ženklų energijos sutaupymą, tai turės svarų poveikį tvariam ekonomikos augimui“, – teigė Vilius Šapoka.

 „Džiaugiuosi šiandienos susitikimu su ministru Viliumi Šapoka, kuriame apžvelgėme savo tvirtą įsipareigojimą – remti investicijas Lietuvoje. Jau nuo 1994 metų Europos investicijų bankas yra Lietuvos ekonominio vystymosi partneris. Mes remiame investicijas, siekdami sustiprinti konkurencingumą, sumažinti regioninius skirtumus ir gerinti gyventojų pragyvenimo lygį. Šiemet ir toliau remsime daugiabučių namų renovaciją, skatinsime svarbius transporto projektus bei smulkųjį verslą Lietuvoje“, – komentavo EIB viceprezidentas A. Stubb.

JESSICA II fondo lėšomis numatoma renovuoti apie 900 daugiabučių. 2007–2013 m. finansinio laikotarpio investicijomis iš viso jau atnaujinta daugiau kaip 1 000 daugiabučių.

Lietuva taip pat gavo EFSI finansavimą, iki šiol EIB pasirašė tris EFSI infrastruktūros operacijas, kurių bendra suma siekia 250 mln. eurų: įskaitant 40 mln. eurų "QUAERO" Europos infrastruktūros fondą, "Lietuvos energijos" Vilniaus miesto termofikacinės jėgainės statybą už 190 milijonų eurų ir investicijas į Baltcap infrastruktūros fondą – 20 milijonų eurų (iš kurių 10 milijonų skirta Lietuvai). Taip pat buvo sudaryti trys su bankais susiję susitarimai dėl mažų ir vidutinių įmonių finansavimo.

Papildoma informacija

EIB yra Europos Sąjungos (ES) ilgalaikes paskolas teikianti institucija, priklausanti valstybėms narėms. Tai padeda užtikrinti ilgalaikį finansavimą patikimoms investicijoms, siekiant prisidėti prie ES politikos tikslų. Praėjusiais metais EIB Lietuvos projektams suteikė paskolas už 255 mln. eurų.

Investicijų Planas Europai orientuotas į Europos investicijų panaudojimą darbo vietų kūrimui ir augimo stiprinimui. Jis užtikrina išmintingesnį naujų ir esamų finansinių išteklių panaudojimą, šalina kliūtis investicijoms ir užtikrinant matomumą bei techninę pagalbą investiciniams projektams. 2016 rugsėjo 14 d. Europos Komisija pasiūlė išplėsti EFSI, padidindama jos galią, stipriąsias puses bei trukmę.

Viešųjų ryšių skyrius
vrs@finmin.lt
www.finmin.lrv.lt