Susitikime su Nobelio premijos laureatu – Fintech sektoriaus ateitis

Data

2017 12 01

Įvertinimas
0
V.jpg

Finansų ministro Viliaus Šapokos ir JAV ekonomisto, Nobelio premijos laureato R. J. Shiller‘io susitikime kalbėta apie vakar vykusią Fintech konferenciją, pokyčius finansinių paslaugų srityje ir žmonių elgsenoje, kuriuos nulemia technologiniai sprendimai, ir Lietuvos potencialą finansinių technologijų srityje.

Susitikimo metu ministras pabrėžė, kad sparčiai besikeičiančiame finansinių paslaugų sektoriuje yra itin svarbus tarpusavio pasitikėjimas tarp politikos formuotojų, priežiūros institucijų ir verslo atstovų. 

„Fintech sektoriui esame patrauklūs dėl savo lanksčios reguliavimo sistemos – siūlome vieną greičiausių licencijavimo procesų tarp Europos Sąjungos valstybių bei pasaulinio lygio informacinių ir ryšių technologijų infrastruktūrą. Siekiame sukurti ne pernelyg griežtą reguliavimą, o subalansuotą  sistemą, kuri skatintų tiek inovacijas, tiek užtikrintų tinkamą vartotojų apsaugą bei spręstų iššūkius, susijusius su pinigų plovimu ir terorizmo finansavimu“, — teigia finansų ministras Vilius Šapoka.

Lietuva pasižymi puikia ekosistema verslui ir pradedančioms įmonėms, Valstybės institucijų teigiamu požiūriu į finansinių technologijų plėtrą. Taip pat turime  specialią  programą užsienio investuotojų pritraukimui, mėlynosios kortelės programą, Startup Visa iniciatyvą, o naujasis darbo kodeksas suteikia daugiau lankstumo tiek verslui, tiek darbuotojams.