Susitikime su Nyderlandų finansų ministru aptarta Sanglaudos politika ir bendradarbiavimo galimybės

Data

2019 03 27

Įvertinimas
0
FIN190327VK0039.jpg

Finansų ministras Vilius Šapoka su delegacija Hagoje susitiko su Nyderlandų Karalystės finansų ministru Wopke Hoekstra, taip pat su šios šalies Parlamento Finansų komiteto nariais.

Susitikimuose aptartos ES finansų darbotvarkės aktualijos bei dvišalių ryšių plėtojimo perspektyvos.

„Susitikimuose daugiausiai dėmesio skyrėme deryboms dėl kitos daugiametės finansinės programos. Pristačiau Lietuvos poziciją ir pagrindinius prioritetus. Pažymėjau, kad Lietuvai Europos Komisijos siūlomas ženklus Sanglaudos politikos finansavimo mažinimas panašus į baudimą už sėkmingą šios politikos įgyvendinimą. Tuo tarpu numatytas tiesioginių išmokų konvergencijos tempas akivaizdžiai per lėtas ir nesudarantis palyginamų konkurencinių sąlygų skirtingų šalių žemdirbiams bendrojoje rinkoje. Su Nyderlandų kolegomis nuomonės sutapo, kad ateityje dar daugiau dėmesio turime skirti ES biudžeto lėšų panaudojimo efektyvumui bei sąsajai su būtinų struktūrinių reformų įgyvendinimu“, - sakė finansų ministras V. Šapoka.

Taip pat susitikimuose aptarta tolesnė pažanga Ekonominės ir pinigų sąjungos gilinimo srityje, diskutuota dėl ES lygmeniu būtinų veiksmų kovoje su pinigų plovimu bei aptartos galimybės plėtoti dvišalį bendradarbiavimą Fintech, institucinių investuotojų pritraukimo ir kitose srityse.