Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Susitikime su V. Dombrovskiu – ES ekonominės valdysenos peržiūra bei šalies ekonominė ir socialinė situacija

Data

2020 02 17

Įvertinimas
0
v Sapoka.jpg

Vizito Briuselyje metu finansų ministras Vilius Šapoka susitiko su Europos Komisijos (EK) viceprezidentu Valdžiu Dombrovskiu aptarti Komisijos inicijuotą ES ekonominės valdysenos peržiūrą bei šalies ekonominę ir socialinę situaciją.

Euro grupėje pirmadienį Komisija pristato savo planus atlikti ES ekonominės valdysenos peržiūrą, siekiant trijų pagrindinių tikslų: užtikrinti tvarius viešuosius finansus ir ekonomikos augimą, sudaryti sąlygas glaudžiau koordinuoti ekonominę politiką bei skatinti valstybių narių ekonominės veiklos rezultatų konvergenciją. Pasak finansų ministro V. Šapokos, šios diskusijos – reikalingos, o didžiausias dėmesys turėtų būti skiriamas fiskalinių taisyklių laikymosi užtikrinimui.

„Valstybės narės turi prisiimti atsakomybę už apdairios fiskalinės politikos įgyvendinimą. Be to, jų ekonomikos potencialui ir finansų tvarumui labai svarbu ir kokybiškos bei laiku vykdomos struktūrinės reformos“,– pažymi V. Šapoka.

Komisija, kalbant apie Lietuvos ekonominę ir socialinę situaciją, akcentuoja skurdo mažinimo, pajamų nelygybės, socialinės atskirties bei švietimo ir sveikatos apsaugos problemas. V. Šapoka anksčiau ne kartą yra pasisakęs, kad būtina laiku ir tinkamai įgyvendinti struktūrinės reformas.

„Europos Komisijos ir Finansų ministerijos požiūris į mūsų šalies ekonomikos raidą iš esmės sutampa. Vyriausybė nuo pat pradžių užsibrėžė tikslą mažinti skurdą ir socialinę atskirtį, sėkmingai įgyvendinome išmokų vaikui priemonę. Taip pat sumažinome darbo apmokestinimą, o dėl nustatytos ekonomikos augimui palankesnės mokesčių struktūros į valstybės biudžetą gaunamos papildomos pajamos iš ekonomikos augimo nestabdančių mokesčių“, – susitikime kalbėjo V. Šapoka

Susitikime taip pat aptartos EK siūlomos naujovės įgyvendinant Europos semestrą bei planai FinTech srityje. Pirmą kartą į Europos semestrą buvo įtraukti Jungtinių tautų darnaus vystymosi tikslai, kurie atsispindės ir šių metų šalių ataskaitose. Komisijos ateities FinTech planuose – kovos su pinigų plovimu stiprinimas, žaliųjų investicijų skatinimas ir kt.