Švedijoje – dėmesys finansų rinkoms ir finansinių technologijų sektoriaus raidai

Data

2017 09 07

Įvertinimas
0
IMG_2316.JPG
Lietuvos finansų ministras Vilius Šapoka ir Švedijos finansų ministrė Magdalena Andersson

Sprendimai, kurie padėtų plėsti kapitalo rinkas bei finansinių technologijų sektorių aptarti šiandien Stokholme (Švedijoje) vykusiame finansų ministrų susitikime.

„Kapitalo rinkų ir finansinių technologijų sektoriaus raida yra vienas iš Lietuvos prioritetų. Su Švedijos finansų ministre Magdalena Andersson ir parlamento Biudžeto ir finansų komiteto vadovais aptarėme ekonominę ir finansinę padėtį mūsų regione, Brexit poveikį Šiaurės – Baltijos finansų sektoriui, Europos Sąjungos finansų rinkų gilinimo iniciatyvas “, – teigė Finansų ministras Vilius Šapoka.

Siekiant finansinių technologijų plėtros, Lietuva sukūrė patrauklią reguliavimo aplinką – kompanijos, norinčios steigti startuolius, gali pasinaudoti „Sandbox“ rėžimu ir vienu greičiausiu Europos Sąjungoje licencijavimo procesu. Apsilankymo Stokholmo Fintech inovacijų centre metu, ministras pristatė naujausią informaciją apie Lietuvos Finansinių technologijų sektorių, Vyriausybės priemones, skatinančias šio sektoriaus  plėtrą, o taip pat aptarė galimą Lietuvos ir Švedijos mokslo ir inovacijų centrų bendradarbiavimą.

Vilius Šapoka pakvietė Švedijos finansų ministrę ir parlamento Biudžeto ir finansų komiteto vadovus dalyvauti š.m. lapkričio 30 d. vyksiančioje Fintech konferencijoje ir prisidėti įgyvendinant projektus skirtus finansinio raštingumo didinimui.

Viešųjų ryšių skyrius
vrs@finmin.lt
www.finmin.lrv.lt