Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Tarptautinė kreditų reitingų agentūra „DBRS Morningstar“ pakeitė Lietuvos skolinimosi reitingo perspektyvą

Data

2020 05 22

Įvertinimas
0
AdobeStock_56710032.jpeg

Tarptautinė kreditų reitingų agentūra „DBRS Morningstar“ pakeitė Lietuvos ilgalaikio skolinimosi reitingo perspektyvą iš teigiamos į stabilią. Pats reitingas (A) liko nepakeistas.

Savo sprendimą „DBRS Morningstar“ grindė neigiamu koronaviruso pandemijos poveikiu Lietuvos ekonomikai, fiskaliniams bei valstybės skolos rodikliams artimiausiu laikotarpiu.

Nuo 2009 m. Lietuva diversifikavo savo ekonomikos struktūrą ir padidino ekonomikos atsparumą. 2019 m. šalies BVP augimas buvo vienas iš didžiausių euro zonoje – 3,9 proc. Teigiamas valdžios sektoriaus balanso pokytis pastaraisiais metais ir sukaupti finansiniai rezervai suteikė fiskalinės erdvės, kuri leido įgyvendinti neigiamą COVID-19 poveikį ekonomikai mažinančias priemones. Tačiau dėl pandemijos sustabdyta ekonominė veikla šiemet vis tiek lems BVP smukimą, deficito ir valstybės skolos padidėjimą.

„DBRS Morningstar“ Lietuvos skolinimosi reitingo perspektyvą paskutinį kartą buvo pagerinusi š.m. sausį – iš stabilios į teigiamą. Dėl COVID-19 daugumai šalių pastaruoju metu peržiūrimos ir keičiamos kredito reitingo perspektyvos.

Skolinimosi reitingai gali būti pažeminti, jei dėl dabartinės krizės makroekonominis disbalansas bus didesnis nei prognozuojama ir jei ilguoju laikotarpiu nepavyks suvaldyti valstybės skolos santykio su BVP augimo. Atitinkamai reitingo pakėlimą gali lemti veiksmingos fiskalinės politikos priemonės, mažinančios pandemijos neigiamas pasekmes bei užtikrinančios tvarius finansus ilguoju laikotarpiu.

Kita tarptautinė kreditų reitingų agentūra „Moody‘s“ Lietuvai yra suteikusi ilgalaikio skolinimosi reitingą A3 (teigiama perspektyva), „Standard & Poor‘s“ (S&P) – A (stabili perspektyva), „Fitch“ – A- (teigiama perspektyva).