Tarptautinis valiutos fondas ir Pasaulio bankas ragina valstybes investuoti į žmogiškąjį kapitalą ir pasinaudoti fintech sektoriaus galimybėmis

Data

2018 10 08

Įvertinimas
0
AdobeStock_143858316.jpeg

Spalio 10-14 d. finansų viceministrė Loreta Maskaliovienė dalyvaus Tarptautinio valiutos fondo (TVF) ir Pasaulio banko (PB) Valdytojų tarybų metiniame susitikime Denpasare (Indonezijoje), kur bus diskutuojama dėl TVF ir PB veiklos siekiant užtikrinti pasaulio finansų stabilumą ir prisidėti prie ekonominių bei socialinių problemų sprendimo.

TVF ir PB Valdytojų tarybų metiniame susitikime TVF apžvelgs pasaulio ekonomikos situaciją ir perspektyvas, pristatys prioritetus ateinantiems metams. Pirmą kartą bus pristatytas PB parengtas Žmogiškojo kapitalo indeksas, matuojantis, kokį žmogiškąjį kapitalą šiandien gimęs žmogus sukaups iki 18 metų kiekvienoje valstybėje. Šiuo indeksu siekiama paskatinti valstybes investuoti į žmogiškąjį kapitalą ir socialinę apsaugą.

Susitikimo metu PB taip pat pristatys 2019 m. Pasaulio vystymosi ataskaitą, skirtą besikeičiančioms darbo formoms. Šioje ataskaitoje pabrėžiama, kad atsiranda vis daugiau įvairių lanksčių darbo galimybių, tačiau kartu susiduriama su socialinės apsaugos, nykstančių nekvalifikuotų darbo vietų bei pajamų nestabilumo iššūkiais.

Šiais metais TVF ir PB parengė fintech sektoriaus apžvalgą, kuri bus paskelbta metinio susitikimo metu. Apžvalgoje nagrinėjami finansinių inovacijų privalumai, tokie kaip didesnis finansinių paslaugų prieinamumas, padidėjęs efektyvumas, galimybė pagilinti ir išplėsti finansų rinkas, taip pat galimos šių inovacijų rizikos. Šioje apžvalgoje taip pat aptariama tinkamos infrastruktūros finansinių technologijų plėtrai svarba bei reguliavimo ir teisinės sistemos klausimai.

„Lietuva garsėja pasaulyje kaip finansinių technologijų inovatorė, turinti palankią aplinką blockchain ir fintech projektams vystyti. Siekiame tapti vienu iš finansinių technologijų centrų Europoje  ir paskatinti fintech įmones investuoti Lietuvoje. Todėl Tarptautinio valiutos fondo ir Pasaulio banko apžvalga labai svarbi – būtina ne tik išnaudoti finansinių inovacijų privalumus, bet ir suvaldyti galimas pinigų plovimo, terorizmo finansavimo rizikas bei užtikrinti vartotojų ir duomenų apsaugą bei kibernetinį saugumą“, – sako finansų viceministrė L. Maskaliovienė.

L. Maskaliovienė vizito metu susitiks su TVF ir PB atstovais, su kuriais aptars fintech sektoriaus plėtrą, Lietuvoje įgyvendinamas reformas siekiant pagerinti investicinę aplinką bei kitus mūsų šaliai aktualius klausimus.

Spalio 10 d. finansų viceministrė dalyvaus „xBlockchain“ konferencijos panelinėje diskusijoje, kurioje bus diskutuojama apie skaitmeninę ekonomiką, blockchain ir jo teisinį reguliavimą. Konferencijos metu bus transliuojamas finansų ministro Viliaus Šapokos pranešimo įrašas apie blockchain technologijos privalumus, galimas rizikas ir jų išvengimo būdus. V. Šapoka apžvelgs Lietuvos pasiekimus finansinių technologijų srityje, fintech pramonės vystymosi tendencijas ir investavimo Lietuvoje galimybes.