Užbaigtas „Lietuvos energijos“ stebėtojų tarybos formavimo procesas

Data

2017 11 22

Įvertinimas
0
Lietuvos energija.jpg

Valstybės valdomos energetikos įmonių grupės „Lietuvos energijos“ stebėtojų taryboje darbą pradeda du nauji nariai. Finansų ministro įsakymu į tarybą paskirtas viešo konkurso būdu atrinktas trečias nepriklausomas narys. Šias pareigas eis Andrius Pranckevičius, kuris yra AB „Linas Agro Group“ generalinio direktoriaus pavaduotojas ir valdybos narys, taip pat PF „Kekava“ generalinis direktorius ir valdybos pirmininkas.

Andrius Pranckevičius Ramūnas Dilba

Šiandien paskirtas ir dar vienas stebėtojų tarybos narys – Finansų ministerijos Europos Sąjungos investicijų departamento direktorius Ramūnas Dilba, kuris pakeitė buvusį Finansų ministerijos darbuotoją ir „Lietuvos energijos“ stebėtojų tarybos narį Gedminą Norkūną.

„Strategiškai svarbios „Lietuvos energijos“ įmonių grupės penkių narių stebėtojų taryba yra visiškai suformuota ir gali veikti pilna sudėtimi. Laikydamasi aiškumo ir skaidrumo reikalavimų, keliamų valstybės valdomų įmonių veiklai, bendrovės stebėtojų taryba skirs savo laiką ir jėgas tinkamai atlikti savo, kaip priežiūros organo darbą ir užtikrins „Lietuvos energijos“ nuoseklios veiklos tęstinumą“, – sako finansų ministras Vilius Šapoka.

Naujos kadencijos „Lietuvos energijos“ stebėtojų taryboje nuo 2017 m. rugpjūčio 30 d. dirba stebėtojų tarybos pirmininkas, nepriklausomas narys Darius Daubaras, akcininko atstovė – Finansų ministerijos Valstybės turto valdymo departamento direktorė Aušra Vičkačkienė ir nepriklausoma narė Daiva Lubinskaitė-Trainauskienė. Stebėtojų tarybos Skyrimo ir atlygio komitetas, pasitelkęs išorinę personalo atrankos įmonę, šiuo metu vykdo tinkamiausių kandidatų į „Lietuvos energijos“ valdybos narius atranką. Planuojama, jog iki gruodžio pabaigos bendrovės stebėtojų taryba išrinks penkis valdybos narius ir pateiks valdybai rekomendaciją, kurį iš jų skirti valdybos pirmininku ir generaliniu direktoriumi.

Bendrovės stebėtojų taryba formuojama remiantis korporatyvinio valdymo principais, kurie atitinka Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) rekomendacijas.

Pagal finansų ministro patvirtintas naujas Bendrovės įmonių grupės korporatyvinio valdymo gaires, Stebėtojų tarybą sudaro 5 nariai – 2 iš jų deleguoja Bendrovės akcijas valdanti Finansų ministerija, kiti 3 nariai turi būti nepriklausomi.

Viešųjų ryšių skyrius
vrs@finmin.lt
www.finmin.lrv.lt